więcej


Inicjatywy lokalne

Już wkrótce polska premiera filmu „Thin ice” (16388)

2013-11-06

Drukuj

Thin Ice plakatKoalicja Klimatyczna wspólnie z Okręgiem Mazowieckim Polskiego Klubu Ekologicznego zaprasza na debatę „Stąpając po cienkim lodzie" połączoną z premierowym pokazem filmu „Thin ice" w Polsce. Pokaz filmu i debata odbędą się 13 listopada br. w godzinach 18-21, w namiocie przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, od strony ul. Świętokrzyskiej.

Twórcą filmu „Thin ice" jest Simon Lamb, naukowiec i geolog. Swój dokument nakręcił w odpowiedzi na powtarzające się ataki na naukowców zajmujących się badaniami klimatu. Simon Lamb stara się wyjaśnić, jak jest naprawdę. W związku z tym odbywa podróż do wielu miejsc, w których prowadzone są badania, rozmawia z pracującymi tam ludźmi i dokumentuje ich prace.

„Thin ice" to film wyjątkowy, wyjaśniający sekrety badań klimatu prowadzonych różnymi metodami, w różnych częściach świata. Dokument odpowiada na wszystkie najważniejsze pytania. Kim są naukowcy badający klimat? Co robią? Co mówią? Czy wiedzą o czym mówią? Oszukują, jak twierdzą niektórzy, czy rzeczywiście poszukują prawdy?

Na te pytania będą mogli również odpowiedzieć sobie uczestnicy debaty, która odbędzie się po pokazie filmu. Weźmie w niej udział dr Aleksandra Kardaś, klimatolog i fizyk atmosfery.

Wstęp jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych tematem.

Thin Ice plakat mini
Więcej informacji o filmie: thiniceclimate.org.     

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej