więcej


Inicjatywy lokalne

Jak w kryzysie obniżyć koszty działalności? Bezpłatne szkolenia dla bielskich firm (15111)

2012-12-02

Drukuj

Jak zmniejszyć zużycie energii w firmie i obniżyć koszty działalności? Jak racjonalnie użytkować urządzenia i technicznie przygotować przedsiębiorstwo do poprawy efektywności energetycznej? Urząd Miasta w Bielsku-Białej zaprasza do skorzystania z oferty bezpłatnych szkoleń "Efektywność energetyczna w praktyce".

Wiele firm w dobie kryzysu zaczyna szukać oszczędności i wdrażać nowe rozwiązania, by zredukować koszty działalności przedsiębiorstwa. Według Krajowej Agencji Poszanowania Energii firmy wprowadzając proste metody oszczędzania są w stanie zaoszczędzić do 40% energii elektrycznej. Osiągnięcie takich efektów jest możliwe tylko poprzez wnikliwą analizę sposobu zużycia energii w danym obiekcie, a także edukację i świadomość pracowników. Dotychczas wiele firm z sektora MŚP nie było stać na szkolenia z efektywności energetycznej – koszt takiego prawie 50-godzinnego szkolenia to ponad 3000 zł na jednego pracownika.

Tym finansowym barierom postanowiło zaradzić Urząd Miejski w Bielsku-Białej. Wspólnie z organizatorem szkoleń WS Finance i dzięki unijnej dotacji ratusz pomoże bielskim firmom i bezpłatnie przeszkoli ponad 450 osób. W przedsięwzięciu uczestniczy również Agencja Rozwoju Regionalnego.

Kto może wziąć udział w szkoleniach?

Projekt bezpłatnych szkoleń pt.: "Efektywność energetyczna w praktyce" skierowany jest do sektora MŚP (do 250 zatrudnionych pracowników) z branży budowlanej i przetwórstwa przemysłowego – czyli firm, których na Podbeskidziu jest bardzo dużo. Szkolenia w wymiarze 48 godzin odbędą się w dogodnych dla firm terminach (w tygodniu bądź w weekendy). Istnieje też możliwość organizacji szkolenia na terenie zakładu pracy dla grupy ponad 10 osób. Po ukończeniu szkolenia zagwarantowane jest wsparcie dla firm w postaci konsultacji osobistych, telefonicznych i drogą online.

Spotkanie informacyjne z bielskimi przedsiębiorstwami odbędzie się 17 stycznia 2013 r. o godzinie 10.00 w bielskim Ratuszu. Liczba miejsc jest ograniczono, dlatego też obowiązuje kolejność zgłoszeń, które można nadsyłać na adres pze@bielsko-biala.pl.

 

Więcej informacji www.miastodobrejenergii.com.

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Jak zmniejszyć zużycie energii w firmie i obniżyć koszty działalności? Jak racjonalnie użytkować urządzenia i technicznie przygotować przedsiębiorstwo do poprawy efektywności energetycznej?

Wiele firm w dobie kryzysu zaczyna szukać oszczędności i wdrażać nowe rozwiązania, by zredukować koszty działalności przedsiębiorstwa. Według Krajowej Agencji Poszanowania Energii firmy wprowadzając proste metody oszczędzania są w stanie zaoszczędzić do 40% energii elektrycznej. Osiągnięcie takich efektów jest możliwe tylko poprzez wnikliwą analizę sposobu zużycia energii w danym obiekcie, a także edukację i świadomość pracowników. Dotychczas wiele firm z sektora MŚP nie było stać na szkolenia z efektywności energetycznej - koszt takiego prawie 50-godzinnego szkolenia to ponad 3000 zł na jednego pracownika.

Tym finansowym barierom postanowiło zaradzić Urząd Miejski w Bielsku-Białej. Wspólnie z organizatorem szkoleń WS Finance i dzięki unijnej dotacji ratusz pomoże bielskim firmom i bezpłatnie przeszkoli ponad 450 osób. W przedsięwzięciu uczestniczy również Agencja Rozwoju Regionalnego.

Kto może wziąć udział w szkoleniach?

Projekt bezpłatnych szkoleń pt.: „Efektywność energetyczna w praktyce” skierowany jest do sektora MŚP (do 250 zatrudnionych pracowników) z branży budowlanej i przetwórstwa przemysłowego – czyli firm, których na Podbeskidziu jest bardzo dużo. Szkolenia w wymiarze 48 godzin odbędą się w dogodnych dla firm terminach (w tygodniu bądź w weekendy). Istnieje też możliwość organizacji szkolenia na terenie zakładu pracy dla grupy ponad 10 osób. Po ukończeniu szkolenia zagwarantowane jest wsparcie dla firm w postaci konsultacji  osobistych, telefonicznych i drogą online.

Spotkanie informacyjne z bielskimi przedsiębiorstwami odbędzie się 17 stycznia o godzinie 10.00 w bielskim Ratuszu. Liczba miejsc jest ograniczono, dlatego też obowiązuje kolejność zgłoszeń, które można nadsyłać na adres: pze@bielsko-biala.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej