więcej


Inicjatywy lokalne

Google wyda 280 mln USD na SolarCity (12796)

2011-06-24

Drukuj
Google zainwestuje w projekt, którego celem jest budowa tysięcy domowych instalacji solarnych.
– Inwestując w energię odnawialną Google daje przykład innym amerykańskim firmom. 200 największych korporacji w USA dysponuje funduszami rzędu 1 bln dolarów. Inwestycje w energię słoneczną generują zyski, oznaczają oszczędności dla gospodarstw domowych, kreują nowe, lokalne miejsca pracy i przyczyniają się do ochrony środowiska. Jeśli kolejne firmy podążą przykładem Google, możemy znacząco ograniczyć zależność od tradycyjnych źródeł energii – komentował Lyndon Rive, dyrektor wykonawczy SolarCity.

Fundusze Google zaangażowane w SolarCity zostaną przeznaczone na leasing systemów solarnych dla gospodarstw domowych w USA. Google szacuje, że w ten sposób przyczyni się do montażu 7-9 tysięcy instalacji fotowoltaicznych.

Obecnie projekt SolarCity jest realizowany w 10 amerykańskich stanach, m.in. w Kalifornii, Teksasie, Colorado, Maryland, New Jersey czy stanie Nowy Jork. Do tej pory firma wykonała lub jest w trakcie realizacji ponad 15 tysięcy domowych systemów PV montowanych na dachach gospodarstw domowych.

Wraz z innymi projektami w energetyce odnawialnej fundusze Google, które firma zainwestowała do tej pory w zieloną energię, wzrosły do 680 mln dolarów.
 
 
źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej