więcej


Inicjatywy lokalne

Festyn na Dzień Ziemi – goście odwiedzają stoisko Energooszczędne 4 kąty (17218)

2014-04-29

Drukuj
galeria

W niedzielę, 27 kwietnia br. na Polach Mokotowskich odbył się festyn związany z obchodami Światowego Dnia Ziemi. W ramach projektu „Energooszczędne 4 kąty” Instytut na rzecz Ekorozwoju przygotował pełne atrakcji stoisko.

Odwiedzający nas goście mieli okazję bezpośrednio porozmawiać z naszymi ekspertami. Andrzej Kassenberg, Arkadiusz Węglarz i Antonina Kaniszewska z dużym zaangażowaniem odpowiadali na pytania związane z energooszczędnym budownictwem i ochroną klimatu - relacjonuje Agata Golec, koordynatorka projektu „Energooszczedne 4 kąty”. Wszyscy, którzy nie zdołali spotkać się z ekspertami, mogli wrzucać do specjalnej skrzynki pytania w formie pisemnej. Pojawiły się zagadnienia dotyczące samowystarczalności energetycznej, biobudownictwa oraz termomodernizacji starszych budynków. Na początku maja na portalu ChronmyKlimat.pl opublikowane zostaną przygotowane przez ekspertów odpowiedzi.

W stoisku Instytutu na rzecz Ekorozwoju można było obejrzeć kilkuminutowe filmy o energooszczędnym budownictwie i wziąć udział w 3 mini edycjach naszego konkursu, którego cykliczna wersja umieszczona jest na stronie projektu „Energooszczędne 4 kąty”. W konkursie wzięło udział niemal 100 osób – prawidłowe odpowiedzi nagrodzono gadżetami zachęcającymi do ochrony środowiska i klimatu.

Na dzieci również czekało wiele specjalnych atrakcji. Przez cały dzień najmłodsi mogli kolorować przygotowane przez nas materiały oraz rysować swoje wyobrażenia ekologicznych domów. O wyznaczonych godzinach animatorzy zachęcali do wspólnej zabawy w projektowanie energooszczędnego domu i do układania obrazków z kolorowych nakrętek. Z ukończonych prac powstawała na miejscu wystawa, a dzieci otrzymywały naklejki z odznaką ekspertów zielonej energii.

Źródło: Energooszczędne 4 kąty


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej