więcej


Inicjatywy lokalne

EkoWalentynki – z miłości do Ziemi (13948)

2012-02-10

Drukuj

bat_kocha_recyklingWrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski w najbliższy wtorek zaprasza na EkoWalentynki. W jedenastu wybranych miastach odbędzie się akcja "Kocham recykling".

Idea akcji jest prosta – z okazji Walentynek zróbmy drobną rzecz, z sercem, także dla Ziemi. W dniu zakochanych będą zbierane zużyte baterie i rozdawane lizaki serduszka. Posegregowanie i przyniesienie ich w wyznaczone będzie nagrodzone symbolicznym serduszkiem – lizakiem. Aby dostać jednego lizaka, należy przynieść minimum siedem zużytych bateryjek. Jedna osoba może dostać tylko jedno słodkie serduszko. Organizatorzy wydarzenia chcieliby w ten sposób nagrodzić jak najwięcej osób.

kocham_recykling

Do akcji już zgłosiły się: Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Wrocław, Żywiec, Kraków, Rzeszów, Lublin i Ruda Śląska . Dominik Dobrowolski czeka na zgłoszenia z kolejnych miast. Lokalni koordynatorzy otrzymają środki na zakup lizaków, drobne wynagrodzenie oraz pojemniki na zbiórkę baterii. O wyborze miasta będzie decydować termin zgłoszenia. Kto pierwszy, ten lepszy!

Więcej o akcji na stronie www.cycling-recycling.eu.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej