więcej


Inicjatywy lokalne

Daj szansę odpadom – Stena Recycling zaprasza do zbiórki w IKEA Janki (15971)

2013-07-25

Drukuj

logoCzy wiesz, że z butelek PET można wyprodukować namiot, z makulatury eleganckie serwetki, a obudowę lodówki wykorzystać do produkcji doniczek? Odpady to cenny surowiec, dlatego Stena zaprasza do zbiórki już w dzisiaj na parkingu IKEA w Jankach. W zamian za przyniesione puszki, butelki PET, makulaturę i zużyty sprzęt elektryczny będą rozdawane sadzonki roślin oraz zestawy naklejek do segregacji. Zbiórka będzie trwać od 10.00 do 16.00.

"Cel: ekologiczny  zbieramy puszki, butelki PET, papier i karton oraz elektroodpady, które stanowią surowiec do produkcji nowych przedmiotów! W ramach akcji organizowanej przez Stena Recycling, specjalizującej się w zarządzaniu odpadami oraz IKEA Janki, mieszkańcy Warszawy i okolic w zamian na przyniesione odpady otrzymają sadzonki roślin oraz praktyczne naklejki do oznaczenia pojemników na odpady segregowane. Bądź eko i dołącz do nas!" – zaprasza Stena Recycling.

„Jak dbać o środowisko? Odpowiedzi jest wiele, jednak najprostsza z nich brzmi: segregować odpady! To pierwszy krok w procesie przetwarzania surowców, pozwalającym na ograniczenie ilości odpadów komunalnych, które trafiają na wysypisko oraz zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery. Przykładowo, recykling 1 kg tworzyw sztucznych redukuje emisję CO2 aż o 2 kg w porównaniu z użyciem surowca pierwotnego. Warto podkreślić, że 2 kg dwutlenku węgla to tyle, ile zostałoby wyemitowane przy produkcji prądu dla działającego przez 34 godziny elektrycznego odkurzacza! Poprzez akcje, takie jak organizowana w najbliższą sobotę zbiórka, chcemy edukować, przypominać o korzyściach płynących z recyklingu i przede wszystkim  zachęcać mieszkańców Warszawy do eko-aktywności" – wyjaśnia Anna Nowakowska, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu, Stena Recycling.

W zamian za przyniesione odpady będą rozdawane sadzonki roślin oraz naklejki do segregacji wg cennika:

BUTELKI PET/ PUSZKI ALUMINIOWE
10 SZT. = ZESTAW NAKLEJEK DO SEGREGACJI
11 SZT. I WIĘCEJ = 1 SADZONKA

PAPIER/ KARTON
1-5 KG = ZESTAW NAKLEJEK DO SEGREGACJI
6 KG I WIĘCEJ = 1 SADZONKA

ELEKTROODPADY
MAŁY SPRZĘT (SUSZARKA, ŻELAZKO, MIKSER) = 1 SADZONKA
ŚREDNI SPRZĘT (MIKROFALA, TELEWIZOR, ODKURZACZ, KOMPUTER) = 2 SADZONKI
DUŻY SPRZĘT (LODÓWKA, PRALKA) = 3 SADZONKI

Kliknij, aby powiekszyć

SR  Ikea cennik low
Jeśli nie zdążysz w sobotę, to nic straconego. W STENA EkoStacji przy ul. Chełmżyńskiej 180 w Warszawie można przez 6 dni w tygodniu bezpłatnie oddawać wszystkie rodzaje surowców wtórnych, np. makulaturę, plastik, szkło, puszki czy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W EkoStacji są odbierane także odpady kłopotliwe, takie jak gruz, styropian czy opony, oraz niebezpieczne – akumulatory, aerozole, farby. Nowoczesny obiekt pozwala na wygodne poruszanie się samochodem po wyznaczonych pasach ruchu, prowadzących do właściwych kontenerów, z których każdy jest opatrzony czytelną instrukcją. STENA EkoStacja to także atrakcyjne miejsce, by zainteresować ekologią dzieci i dowiedzieć się więcej na temat recyklingu. W specjalnie zaaranżowanym showroomie można dowiedzieć się, na czym polega proces przetwarzania odpadów i zobaczyć kilka konkretnych przykładów. Strona EkoStacji: stenaekostacja.pl.

 

źródło: stenarecycling.pl

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej