więcej


Inicjatywy lokalne

Co w trawie piszczy? (21721)

Wojciech Szymalski
2021-02-27

Drukuj
galeria

Nasi drodzy czytelnicy! Nie zawodzicie nas od początku roku. Minęły niecałe 2 miesiące, a już niektóre nasze artykuły mają więcej niż 1000 odwiedzin – ba, niektóre osiągnęły taki wynik w kilka dni. Bardzo Wam za to dziękujemy i zdradzamy co w trawie piszczy, bo już zeszły śniegi.

Po pierwsze, szykujemy od dawna planowaną przebudowę portalu chronmyklimat.pl. Na całe szczęście będzie to przebudowa bez zamykania portalu, więc nadal w każdy dzień powszedni, a nawet  sobotę, będziecie mogli dowiadywać się z naszego portalu co w polityce klimatycznej się dzieje. Większe zmiany na portalu będą widoczne dopiero pod koniec czerwca. Mamy nadzieję, że dostrzeżecie większą przejrzystość i łatwiejszą nawigację po naszej witrynie.

Po drugie, w marcu rozpoczynamy nowy sezon debat on-line. Do końca czerwca tego roku chcemy realizować nawet dwie debaty miesięcznie, więc będzie się działo. Już za dwa tygodnie, a może nawet trochę mniej czasu, pierwsza debata w nieco nietypowej formule. Naukowcy z Wielkiej Brytanii oraz Polski będą wspólnie debatować na temat perspektyw lepszego informowania o katastrofie klimatycznej w obydwu krajach. Dokładna data już wkrótce. Potem debata na Dzień Wody oraz kolejne o energetyce, transporcie, ubóstwie.

Po trzecie, zapraszamy do współpracy z nami wszystkie organizacje pozarządowe, które zajmują się ochroną środowiska. Czy to w tym lokalnym, czy krajowym czy globalnym wymiarze, jeśli macie coś ciekawego do powiedzenia i wiąże się ze zmianami klimatu, zapraszamy do zgłaszania tekstów na nasz portal. Z otwartymi ramionami witamy wszystkie informacje prasowe, jeśli tylko nie zawierają treści reklamowych. Po przebudowie, możliwe, że będziemy w stanie zamieszczać więcej niż dwa-trzy artykuły dziennie, więc wzrośnie szansa, że opublikujemy każdą nadesłaną do nas informację prasową. Budujcie z nami jeszcze lepszy polski portal organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną klimatu i środowiska.

Chcemy być też medium obywatelskim, którego nie da się opodatkować. Nie zdziwcie się więc, że na portalu pojawią się nowe możliwości obdarowania nas środkami na dalsze prowadzenie działalności. Już dziś możecie wpłacać darowizny na nasz portal na konto Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju: 53 1240 1024 1111 0010 1422 8655. W przyszłości będzie to po prostu łatwiejsze.


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej