więcej


Inicjatywy lokalne

Co instytucje publiczne przed nami ukrywają? (19349)

2016-03-23

Drukuj
galeria

Mapa stacji pomiarowych na stronie mojepanstwo.pl

Fundacja ePaństwo przy współpracy Fundacji ClientEarth przygotowała pierwszą w Polsce stronę umożliwiającą nie tylko sprawdzenie aktualnych poziomów stężeń szkodliwych substancji w powietrzu, ale również zbadania jak dane zanieczyszczenie będzie wpływać na nasze zdrowie.

Aplikacja umożliwia też przeglądanie rankingów najbardziej miejsc o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu w danym momencie.

Portal mojepanstwo.pl gromadzi i przetwarza wszystkie kluczowe informacje z instytucji publicznych. Oprócz danych dotyczących zanieczyszczenia powietrza na mojepanstwo.pl można znaleźć m.in. bazę KRS wraz z graficznym zobrazowaniem powiązań pomiędzy członkami Zarządu oraz Rady firm i NGO.

Dodatkowo w jednym miejscu można śledzić wszystkie działania organizacji pozarządowych, przeglądać ich sprawozdania OPP, wspierać ich działania oraz przeglądać konkursy im dedykowane.

Za pomocą portalu można również tworzyć i wysyłać wnioski o dostęp do informacji publicznej, petycje lub inne wnioski oraz publikować odpowiedzi na nie. Kluczową funkcjonalnością są również powiadomienia o nowych dokumentach, działaniach w interesujących nas obszarach.

Portal zapewnia darmowy dostęp do stale aktualizowanych zasobów i został rozbudowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Aplikacja dostępna jest na stronie: https://mojepanstwo.pl/srodowisko.

Źródło: Fundacja ClientEarth


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej