więcej


Inicjatywy lokalne

Ciepło, cieplej… ciepłownia! (17532)

2014-08-03

Drukuj
galeria

Ponad połowa mieszkańców Polski nie korzysta z miejskich sieci ciepłowniczych, wykorzystując do ogrzania swoich domów i mieszkań małe kotłownie bądź instalacje grzewcze, negatywnie oddziałujące na środowisko.

By pokazać mieszkańcom, jakie zagrożenia wynikają z niskiej emisji, a z kolei, jakie korzyści niesie przyłączenie się do sieci ciepłowniczej. W ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej ,,Misja-emisja’’ zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej inicjatywie „Ciepło, cieplej… ciepłownia!” i zorganizowania Dni Otwartych Ciepłowni, których tematem przewodnim będzie niska emisja.

Celem imprezy jest zwrócenie uwagi mieszkańców miast na problemy niskiej emisji i zachęcenie ich do skorzystania z bardziej przyjaznego środowisku źródła ciepła w porównaniu z ogrzewaniem indywidualnym z wykorzystaniem przestarzałych pieców.

Wszystkie ciepłownie, które przyłączą się do akcji, otrzymają materiały edukacyjno-promocyjne (komiks „Dymski kontra dymony” oraz biuletyn informacyjny nt. niskiej emisji), a ich działania zostaną opisane na portalu www.misja-emisja.pl. W miarę możliwości w Dniach Otwartych może wziąć również udział również bohater komiksu, a jednocześnie ikona kampanii „Misja-emisja” – Dymski, co dodatkowo podniesie ich atrakcyjność.

Każda ciepłownia będzie odpowiedzialna za przygotowanie Dni Otwartych Ciepłowni i ich program. W ich ramach mogą odbywać się m.in. akcje edukacyjne, konkursy (mogą być oparte o regulaminy konkursów związanych z niską emisją, dostępne na stronie projektu www.misja-emisja.pl), happeningi, gra miejska (np. oparta na scenariuszu gry realizowanej w ramach kampanii „Misja-emisja”) itp.

Inicjatywa jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej na rzecz przeciwdziałania niskiej emisji pn. „Misja-emisja”, dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kampanię realizuje firma Abrys.

Cel inicjatywy to zwrócenie uwagi mieszkańców miast na problemy niskiej emisji, zachęcenie mieszkańców do przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej i promocja działań lokalnych ciepłowni.

 

źródło: Kampania "Misja-emisja"
www.misja-emisja.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej