więcej


Inicjatywy lokalne

#ChcemyWiedzieć - domagamy się rzetelnej edukacji klimatycznej. (21308)

2020-05-11

Drukuj
galeria

My, uczniowie i uczennice polskich szkół, jesteśmy pierwszym pokoleniem, które dorasta w czasach kryzysu klimatycznego oraz ostatnim, które może go jeszcze powstrzymać. Już tego lata Polsce grozi największa w historii susza. Czekają nas dalsze pożary i powodzie. A to dopiero początek.

Dlatego dzisiaj (08.05.2020) oficjalnie przekazaliśmy list do MEN, w którym domagamy się wdrożenia edukacji klimatycznej do polskich szkół w formie osobnego przedmiotu lub zmian w podstawie programowej oraz kompleksowych szkoleń dla nauczycielek i nauczycieli na temat mechanizmów zmiany klimatu.

Edukacja i świadomość społeczna w wielu krajach pomaga walczyć z pandemią COVID-19, a rzetelna i ogólnodostępna edukacja klimatyczna pomoże nam przetrwać w świecie targanym skutkami kryzysu klimatycznego. Chcemy wiedzieć, co naprawdę czeka nas w przyszłości. Chcemy wiedzieć jak mamy walczyć z kryzysem.

Celem Ministerstwa Edukacji Narodowej powinno być przygotowanie nas do zmierzenia się z wyzwaniami dzisiejszego świata. Zamiast tego szerzy dezinformację publikując film o “pozytywnych” skutkach globalnego ocieplenia. Po naszych protestach MEN usunęło film, ale to za mało. Żądamy opublikowania wyczerpującej i ogólnodostępnej alternatywy.

Prawo do wiedzy jest prawiem człowieka. Wspólnie walczmy więc o dostęp do rzetelnej edukacji klimatcznej!


Podpisz Petycję: TUTAJ


Źródło: Młodzieżowy Strajk Klimatyczny 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej