więcej


Inicjatywy lokalne

Centrum informacji o OZE powstanie w Wielkopolsce (13762)

2012-01-14

Drukuj

W wielkopolskim Liskowie powstanie Regionalne Centrum Informacyjno-Doradcze Odnawialnych Źródeł Energii.

Zdaniem pomysłodawców, funkcjonowanie centrum OZE przyczyni się do popularyzacji poszczególnych technologii odnawialnych źródeł energii wśród uczniów i mieszkańców regionu. W Liskowie działać będą m.in. kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła czy elektrownia wiatrowa.

– Mamy nadzieję, że inwestycja przysłuży się uczniom, studentom i mieszkańcom południowej części regionu. W Centrum będzie można zobaczyć, na czym polega produkcja odnawialnych źródeł energii i jak racjonalnie z nich korzystać – Polska Agecja Prasowa cytuje Krzysztofa Nosala, starostę kaliskiego. Jak podkreśla Nosal, obecnie poziom wiedzy w społeczeństwie na temat możliwości i zastosowania odnawialnych źródeł energii jest niski, a dzięki wycieczce do Liskowa każdy będzie mógł przekonać się, że energia odnawialna przynosi oszczędności.

Koszt budowy Centrum to w sumie około 1,87 mln zł. Budowa ma się zakończyć do końca przyszłego roku.

 

źródło: Gram w Zielone

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej