więcej


Inicjatywy lokalne

Bydgoszcz inwestuje w energooszczędne oświetlenie (17542)

2014-08-12

Drukuj
galeria

Bydgoszcz, spichrze nad Brdą, fot. Wikipedia, domena publiczna

Bydgoszcz rozpoczyna wymianę ulicznego oświetlenia – ponad 7300 latarni zostanie wyposażonych w oprawy LED. W perspektywie kilkunastu lat ma to przynieść duże oszczędności.

Dzięki wymianie istniejących energochłonnych opraw sodowych w latarniach ulicznych na nowoczesne energooszczędne oprawy LED miasto Bydgoszcz liczy na spore oszczędności. Jak informuje urząd miejski, obecny łączny koszt poboru energii i napraw w ciągu roku to ok. 14 mln zł.

Oprócz zainstalowania energooszczędnych LED-ów miasto chce też wyposażyć latarnie w urządzenia do inteligentnego sterowania oraz redukcji mocy.

Środki na realizację projektu miasto pozyskało dzięki dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Bydgoszcz zakwalifikowała się w konkursie "Sowa" na listę samorządów, które uzyskają 45 procentowe wsparcie. Wartość całego projektu oszacowano na 22,4 mln zł. Przetarg na realizację wymiany oświetlenia na energooszczędne zostanie rozpisany wkrótce przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Wstępnie planuje się zakończenie tego projektu w III kwartale przyszłego roku.

 

źródło: reo.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej