więcej


Inicjatywy lokalne

W Poznaniu powstanie Business Garden – kompleks ekologicznych biurowców (13203)

2011-09-18

Drukuj

W Poznaniu powstanie ekologiczny park biznesowy Business Garden. Inwestycja jest częścią projektu, który zakłada budowę ekologicznych biurowców według najnowocześniejszych standardów i zasad zrównoważonego rozwoju.

Kompleks ma składać się z 9 budynków biurowych. Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach: pierwsze cztery budynki mają być oddane do użytku w latach 2013 i 2014, a kolejne pięć powstanie do 2016 roku.

Business Garden ma powstać zgodnie z filozofią zrównoważonego rozwoju. Projekt będzie tak realizowany, by otrzymać certyfikat LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), który świadczy o tym, że w trakcie budowy wykorzystano technologie przyjazne środowisku. Budynki będą odznaczać się wysoką jakością użytych materiałów, wykorzystaniem technologii kontroli zużywania zasobów, obiegu wody, powietrza i dostępu światła. Dodatkowo ma być zminimalizowany efekt "wyspy cieplnej", poprzez zielone dachy biurowców i restauracji.

Jest to kolejne przedsięwzięcie biznesowe nawiązujące do ekologii. Obecnie trwa budowa parku biznesowego w Warszawie, a kolejny ma powstać we Wrocławiu.

 

logo_ekologia_pl1


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej