więcej


Inicjatywy lokalne

Bezpłatne szkolenia z OZE dla mieszkańców świętokrzyskiego (13864)

2012-01-28

Drukuj

Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach dotyczących odnawialnych źródeł energii. Szkolenia będą bezpłatne.

Celem projektu realizowanego w ramach unijnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich jest dostarczenie niezbędnej wiedzy osobom, które planują modernizację lub budowę domów z wykorzystaniem technologii opartych na OZE. Szkolenie będzie dotyczyło przede wszystkim kwestii technicznych (m.in. zostaną zaprezentowane kolektory słoneczne, piece biomasowe itp.), ale eksperci omówią także niuanse prawnych związane z dotacjami w ramach różnych systemów wsparcia.

Warsztaty już cieszą się dużą popularnością. Do tej pory cheć udziału zadeklarowało ok. 200 osób – informuje serwis ekonomia24.pl. Spotkania będą prowadzone przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

 

źródło: Rynek Energii Odnawialnej

Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej