więcej


Inicjatywy lokalne

Allegro Gra EKO siłą wiatru. Bezpłatny dostęp do wi-fi dla mieszkańców Poznania (15909)

2013-07-09

Drukuj

Już w lipcu mieszkańcy Poznania będą mieli okazję skorzystać z nowoczesnej EKOławki, napędzanej siłą wiatru. W wybranym podczas głosowania miejscu w centrum miasta powstanie wyjątkowy wietrzny punkt, gdzie Poznaniacy będą mogli skorzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu, a przede wszystkim ekologicznie naładować telefon komórkowy czy laptop. Akcję „Allegro gra EKO siłą wiatru" wspiera miasto Poznań.

Akcja „Allegro Gra EKO siłą wiatru" wystartowała już 27 czerwca i jest zapowiedzią EKOaktywności serwisu Allegro i Fundacji Allegro All For Planet na tegorocznym Przystanku Woodstock. Dzięki internetowej sondzie, mieszkańcy będą mogli wybrać jedno z zaproponowanych miejsc na mapie Poznania, gdzie 9 lipca powstanie wietrzny punkt. Do rywalizacji staną: Park Mickiewicza przy Operze, Stary Rynek oraz Malta.

n

"Allegro wraz z Fundacją Allegro All For Planet na Przystanku Woodstock porusza ważne, ekologiczne kwestie. W ubiegłym roku przed festiwalem przypominaliśmy o oszczędzaniu wody. Wówczas dzięki zaangażowaniu kilkudziesięciu tysięcy osób uzbieraliśmy 1000 butelek czystej wody, którą przekazaliśmy na finał WOŚP. Podczas tegorocznego Przystanku Woodstock naszą ideą jest wiatr jako źródło zielonej energii. Pierwszym działaniem jest oddanie do dyspozycji mieszkańców EKOpunktu z bezpłatnym dostępem do internetu, ale to nie koniec wietrznych atrakcji" – zdradza Krzysztof Śpiewek odpowiadający za działania Fundacji Allegro All For Planet.

"Akcja ma na celu pokazanie siły wiatru jako odnawialnego źródła energii. Zapotrzebowania rosną i potrzebujemy coraz więcej ropy, gazu i węgla. Szacuje się, że przy obecnym zużyciu węgla kamiennego surowca wystarczy zaledwie na ok. 200 lat, węgla brunatnego na ok. 300 lat, a ropy naftowej i gazu tylko na 40-50 lat. Wiatr jest odnawialnym źródłem energii, które jest niewyczerpywalne"  przekonuje Piotr Biniek z Polskiego Stowarzyszenia Energii Wiatrowej.

Więcej informacji o akcji na www.AllegroGraEKO.pl oraz www.facebook.com/AllForPlanet.

 
źródło: Allegro All For Planet

 

 

 

 

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej