więcej


Inicjatywy lokalne

67% obywateli chce więcej działań UE w zakresie ochrony środowiska (19718)

2016-08-26

Drukuj
galeria

Fot. fotolia

67% obywateli UE (i 49% ankietowanych Polaków) chce więcej działań UE w zakresie ochrony środowiska naturalnego, a ponad połowa uważa, że dotychczasowe działania Unii są niewystarczające - wynika z najnowszego Eurobarometru.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze działania UE związane z ochroną zdrowia ludzi, zabezpieczeniem bioróżnorodności i walką ze zmianą klimatu.

Kompetencje UE w zakresie ochrony środowiska są bardzo szerokie i dotyczą niemal wszystkich obszarów - od ochrony wód i powietrza przez zarządzanie odpadami po zmianę klimatu.

- Podzielamy troskę obywateli wyrażoną w badaniu Eurobarometru i z tego powodu dokładamy wszelkich starań na rzecz nowych polityk i propozycji w sprawie walki z klimatem i ochroną środowiska. Po Paryżu i jego historycznym znaczeniu przed nami wiele ambitnych celów. Unia miała kluczowy wpływ na porozumienie i teraz rozwija swoje polityki w taki sposób, by skutecznie przekształcić je w działanie - przekonuje poseł Giovanni La Via (EPL, Włochy), przewodniczący parlamentarnej Komisji ds. Środowiska Naturalnego.

Działania Unii Europejskiej

Źródło: Parlament Europejski, http://www.europarl.europa.eu


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej