więcej


Inicjatywy lokalne

1500 drzew od Brothera w Chojnowie (14160)

2012-04-14

Drukuj

Quercus_robur-edwbaker_by-nc-sa_flickrFirma Brother Polska w ramach ogólnoświatowego ekologicznego projektu Brother Earth posadzi 1500 drzew w Chojnowie, koło Warszawy. Akcja odbędzie się 18 kwietnia 2012 r.

"Środowisko naturalne jest dla firmy bardzo istotnym elementem działalności. Jej urządzenia drukujące pomagają ograniczyć zużycie papieru, oszczędzają energię, a zużyte tusze i tonery można za darmo oddać do recyklingu" – mówi Katarzyna Idzkiewicz, marketing coordinator w Brother Polska.

Zaangażowanie w ochronę środowiska potwierdzają również prestiżowe certyfikaty "Energy Star" i "der Blaue Engel". Jednak to nie jedyne działania producenta drukarek na rzecz czystości naszej planety.

Firma Brother pomaga w ochronie środowiska również w sposób bezpośredni, wspierając finansowo działania przyjazne środowisku na całym świecie. Jedną z takich akcji będzie posadzenie 1500 sadzonek dębu szpułkowego, na obszarze ok. 20 arów, w Chojnowie koło Warszawy.

Akcja sadzenie drzew to element ekologicznego programu Brother Earth. W ramach programu każdy może pomóc firmie w ochronie środowiska. Wystarczy wejść na stronie: www.brotherearth.com wybrać jeden z dziesięciu celów na wsparcie którego Brother przekaże pieniądze. Do wyboru jest między innymi: ochrona lasów deszczowych w Peru, sadzenie drzew w Kanadzie, ochrona unikalnej przyrody na Madagaskarze czy ochrona ekosystemu wodnego w Australii.

***

Firma Brother należy do grupy wiodących na świecie producentów wyspecjalizowanych w dziedzinie urządzeń drukujących i technologii komunikacyjnych. Więcej informacji o firmie znajduje się na stronie www.brother.com.

fot. edwbaker by-nc-sa flickr


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej