więcej


Gigantyczne ekopuzzle (11845)

2010-08-27

Drukuj
Zapraszamy na podsumowanie ogólnopolskiej trasy edukacyjnej "EKO-puzzle" Fundacji Ekologicznej ARKA, dotyczącej właściwej gospodarki odpadami i recyklingu. Odbędzie się ono 29 sierpnia 2010 w Warszawie podczas zakończenia akcji edukacyjnej „od ziarna do żarna” – w trakcie Festiwalu chleba, czyli Dożynek na Ochocie, organizowanego przez Wydział Kultury dla Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy oraz Centrum Artystyczne Radomska 13, filię Ośrodka Kultury Ochoty.
Gigantyczne ekopuzzle o wymiarach 7x7 m zostaną ułożone przez dzieci i młodzież 29 sierpnia 2010 o godz.13.00 na Placu Narutowicza w Warszawie.

W obliczu grożących nam niewyobrażalnie wysokich kar z powodu niewypełnienia zobowiązań dotyczących poprawy gospodarki odpadami, które przyjęliśmy wstępując do UE postanowiliśmy działać – nagłaśniać problem i edukować najmłodszych.

Spektakularna trasa "EKO-puzzle" objęła 10 miast wojewódzkich i promowała Ogólnopolski Dzień Recyklingu, który ustanowiła Fundacja Ekologiczna ARKA. Wzięło już w niej udział ponad 5000 podmiotów – szkół, samorządów i organizacji z całego kraju, które otrzymały od Fundacji pakiety edukacyjne.

Będziemy je rozdawali również w czasie tej akcji – zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i przedstawicieli organizacji ekologicznych.

Akcja jest częścią kampanii „Kwiaty zamiast śmieci” prowadzonej pod honorowym patronatem Ministerstwa Środowiska oraz prezydentów miast: Poznania, Krakowa, Łodzi, Bydgoszczy, Olsztyna, Wrocławia, Katowic, Opola i Kielc.

Projekt został dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.

Na akcji przekażemy dziennikarzom materiały merytoryczne dotyczące akcji. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.FundacjaArka.pl

źródło: Fundacji Ekologicznej ARKA
www.fundacjaarka.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej