więcej


Facebook 2020: czy ciemność pochłonie Internet? (14413)

2012-06-06

Drukuj

wall_banner_gpCzy popularny Facebook zniknie z naszego życia? Na taką ewentualność chce nas przygotować Greenpeace. W kampanii – skierowanej głównie do użytkowników Facebooka, zwraca uwagę na to, że już za kilka lat może dojść do poważnych przerw w dostawie prądu, czego konsekwencją będą poważne problemy w prawidłowym funkcjonowaniu min. szpitali, banków, stacji benzynowych, sklepów. Aby przykuć uwagę Internautów, ekolodzy skupili się na pokazaniu świata w przyszłości bez Internetu i popularnego portalu społecznościowego.

Wejście na: www.ciemna-strona.pl przenosi nas do roku 2020 i zmienia standardowy wygląd profilu na Facebooku w szarą ścianę ledwie oświetloną gołą żarówką, z wydrapanymi komentarzami. Aplikacja umożliwia również zadanie pytania na oficjalnym profilu Kancelarii Premiera odnośnie tego, co rząd zamierza zrobić w sprawie bezpieczeństwa energetycznego Polski.

"Celem naszej akcji jest zwrócenie uwagi na możliwość pojawienia się kryzysu energetycznego w Polsce. Już za 4-5 lat może on doprowadzić do wystąpienia częstych przerw w dostawie prądu. Apelujemy do Premiera, aby ten przedstawił plan działania, by uniknąć takiej sytuacji. Szczególnie, że w tym roku zostaną podjęte decyzje, w jaki sposób państwo wydatkować będzie środki z handlu uprawnieniami do emisji CO2. Naszym zdaniem 100% tych środków powinno służyć poprawie produkcji i konsumpcji energii w Polsce, a połowa tej kwoty powinna zostać przeznaczona na dopłaty dla ludzi, którzy zdecydują się ocieplić swój dom lub inaczej zainwestować w oszczędzanie energii. Byłby to czysty zysk dla państwa, rządu i dla nas wszystkich" – mówi Anna Ogniewska, koordynatorka kampanii Greenpeace "Klimat i Energia".

W ramach kampanii 16 czerwca w warszawskim klubie CDQ, odbędzie się Candle Party, impreza bez prądu, przy świecach, w czasie której m.in. będzie można pisać swoje statusy i komentarze na prawdziwej ścianie. Zdjęcie ściany zostanie dostarczone do Kancelarii Premiera.

Zadać Premierowi pytanie można pod adresem: www.ciemna-strona.pl.

 

źródło: Greenpeace

Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej