więcej


Energetyka

W USA 2 mld dol. na elektrownie słoneczne (9681)

2010-07-17

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Prezydent USA Barack Obama zapowiedział, że jego administracja przeznaczy dwa mld dol. na budowę nowych elektrowni słonecznych - podaje agencja AP.
Obama podkreślił w swym cotygodniowym wystąpieniu radiowym, że dzięki tej inwestycji powstaną tysiące miejsc pracy i zwiększy się zużycie energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Dwie firmy, które skorzystają z rządowej dotacji to Abengoa Solar, która zbuduje jedną z największych na świecie elektrowni słonecznych w stanie Arizona (południowy-zachód) i Abound Solar Manufacturing, która buduje elektrownię w stanie Indiana (środkowy-wschód). Abengoa Solar utworzy 1600 miejsc pracy dla budowlańców. Według Obamy inwestycje te utworzą ponad 2 tys. miejsc pracy podczas budowy oraz 1500 stałych miejsc pracy przy obsłudze obiektów.

Bezrobocie w USA utrzymuje się obecnie na poziomie 9,5 proc.

źródło: PAP – Nauka w Polsce, www.sxc.hu
www.naukawpolsce.pap.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej