więcej


Energetyka

Spotkanie wicepremiera Pawlaka z szefem RWE (9261)

2010-06-15

Drukuj
Plany inwestycyjne koncernu RWE w Polsce i szanse na rozwój nowoczesnych technologii w branży energetycznej były najważniejszymi zagadnieniami poruszonymi podczas rozmowy wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z Juergenem Grossmannem, prezesem zarządu RWE AG. Spotkanie odbyło się 8 czerwca 2010 r. w Ministerstwie Gospodarki.
Podczas spotkania wicepremier Waldemar Pawlak rozmawiał z przedstawicielami RWE głównie o perspektywach inwestycyjnych koncernu w naszym kraju. – Jesteśmy zainteresowani zwiększeniem mocy wytwórczych w Polsce – podkreślił prezes Juergen Grossmann.

Jednym z tematów spotkania był także rozwój produkcji samochodów z napędem elektrycznym na rynku europejskim. – Wspólnie z koncernami motoryzacyjnymi prowadzimy badania nad nowymi technologami, dotyczącymi m.in. zastosowania baterii i punktów doładowania pojazdów energią elektryczną – powiedział prezes Grossmann.

Rozmowy dotyczyły również inwestycji związanych z efektywnością energetyczną i kogeneracją oraz techniczno-ekologicznych aspektów wydobycia gazu łupkowego w Polsce. W spotkaniu wziął również udział Filip Thon, prezes zarządu RWE Polska S.A., który podkreślił rosnące znaczenie gazu w miksie energetycznym Polski w przyszłości.
 
***

Koncern RWE jest obecny w Polsce od 1991 r. Obecnie największymi firmami należącymi do Grupy są RWE Polska, odpowiedzialna za wsparcie rozwoju firmy w naszym kraju i sprzedająca energię elektryczną dla 900 tys. klientów, oraz RWE Stoen Operator, który zarządza warszawską siecią elektroenergetyczną. RWE inwestuje m. in. w energię odnawialną, do 2015 roku planuje wybudować farmy wiatrowe o mocy 300 megawatów. Pierwsza farma powstała w Suwałkach.

źródło: Ministerstwo Gospodarki
www.mg.gov.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej