więcej


Energetyka

Polsko-Amerykański Stół Energetyczny (9254)

2010-07-05

Drukuj
– Polska i Stany Zjednoczone stoją przed nowymi wyzwaniami w obszarze energii i klimatu. Oba państwa posiadają znaczne zasoby węgla i poszukują najbardziej efektywnych i przyjaznych środowisku sposobów jego wykorzystania – powiedział Marcin Korolec, podsekretarz stanu w MG na otwarciu Polsko-Amerykańskiego Stołu Energetycznego 22 czerwca 2010 r. w Waszyngtonie.
Wiceminister Marcin Korolec przyznał, że Polsko-Amerykański Stół Energetyczny to doskonała okazja do wymiany doświadczeń między firmami i instytucjami sektora energii z obu krajów. W tegorocznych obradach uczestniczyło ponad 100 polskich i amerykańskich przedsiębiorstw, przedstawiciele administracji amerykańskiej, w tym Departamentu Handlu i Departamentu Energetyki USA oraz instytucji badawczo-rozwojowych.

Dyskusje były podzielone na 7 paneli tematycznych:
 
1. czyste technologie węglowe, wychwytywanie dwutlenku węgla i składowanie,
2. energetyka odnawialna,
3. energetyka jądrowa,
4. niekonwencjonalne metody pozyskiwania gazu (gaz łupkowy),
5. inteligentne systemy elektroenergetyczne „Smart Grid”,
6. konwencjonalny gaz i ropa,
7. finansowanie projektów w energetyce.
 
Kolejna edycja Polsko-Amerykańskiego Stołu Energetycznego odbędzie się w naszym kraju w I połowie 2011 r.

Podczas wizyty w USA wiceminister Korolec przewodniczył także rundzie Polsko-Amerykańskiego Dialogu Gospodarczego (PADG). Stronę amerykańską reprezentował z kolei Juan Verde, Deputy Assistant Secretary For Europe.

źródło: Ministerstwo Gospodarki
www.mg.gov.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej