więcej


Energetyka

Polska Efektywna Energetycznie – ogólnopolska kampania pod patronatem prezesa URE (13355)

2011-10-10

Drukuj

Polska Efektywna Energetycznie to ogólnokrajowa kampania informacyjna, której celem jest poszerzenie wiedzy przedsiębiorców oraz pracowników sektora publicznego o korzyściach płynących z wydajnego wykorzystywania energii w firmach, samorządach, budownictwie i sektorze publicznym.

Wydarzenie objął patronatem honorowym prezes Urzędu Regulacji Energetyki, pan Marek Woszczyk.

Prezes URE wziął udział w rozpoczynającym kampanię forum "Polska Efektywna Energetycznie" i zabrał głos podczas sesji inauguracyjnej, przedstawiając m.in. cele regulacji unijnych i skutki ich wdrożenia dla polskiej gospodarki.

Główne tematy poruszane podczas sesji inauguracyjnej dotyczyły wyzwań polityki klimatycznej Unii Europejskiej i radykalnych ograniczeń nakładanych na gospodarki krajów UE, na które odpowiedzią może być efektywność energetyczna. W trakcie sesji "Efektywność energetyczna w Polsce i w Europie" – przedstawiono także krajowe rozwiązania prawne wspierające efektywność energetyczną.

O tym jak zwiększyć efektywność w budownictwie już na etapie projektowania oraz jak z sukcesem wdrażać rozwiązania dotyczące efektywności energetycznej w sektorze publicznym, rozmawiali uczestnicy drugiej sesji tematycznej – "Efektywność energetyczna – dobre praktyki w polskich realiach". O przykładach systemowego podejścia do oszczędzania energii rozmawiali m.in. przedstawiciele samorządów i organizacji branżowych.

Kolejne konferencje "Polski Efektywnej Energetycznie" odbywać się będą w największych aglomeracjach Polski, od listopada 2011 r. do maja 2012 r. m.in. w Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Podsumowanie I edycji projektu kampanii planowane jest podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2012 w Katowicach.

  

źródło: Urząd Regulacji Energetyki

Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej