więcej


Energetyka

Podsumowanie sondy ChrońmyKlimat nt. budowy elektrowni atomowej w Polsce (9918)

2010-08-12

Drukuj
W maju 2010 uruchomiliśmy na naszym portalu sondę internetową, której zadaniem było zebranie opinii na temat budowy w Polsce elektrowni jądrowej. Nasza sonda potwierdza, że opinia publiczna w tej kwestii jest wyraźnie podzielona. Liczba zwolenników i przeciwników energetyki atomowej była zbliżona przez cały okres trwania sondy.
Ostatecznie nieco więcej internautów opowiedziało się za budową elektrowni atomowej: 45% głosów „za“, a 41% głosów „przeciwko“. Znacznie mniej respondentów wybrało opcję, w której poparcie dla budowy elektrowni atomowej uzależnione było od ekonomicznej opłacalności tego przedsięwzięcia. Około 6% respondentów wskazało, że ma za mało informacji, by wypowiedzieć się na ten temat.

Końcowy rezultat głosowania przedstawia się następująco:
 

Ze względu na charakter naszego portalu pewnym zaskoczeniem był dla nas wynik wskazujący na lekką przewagę głosów proatomowych. Cieszymy się jednak, że możemy być źródłem informacji dla osób reprezentujących różnorodne poglądy. 

Wyrażamy również nadzieję, że osoby, które nie mają jeszcze wyrobionego zdania znajdą na naszych stronach potrzebne informacje, a tych z Państwa, którzy wiedzą coś, o czym my nie wiemy, zachęcamy do dyskusji na łamach naszego forum. 

Serdecznie dziękujemy za wszystkie oddane głosy oraz zachęcamy do udziału w kolejnej sondzie.

Redakcja ChronmyKlimat.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej