więcej


Energetyka

PGNiG w tym roku wyda 100 milionów złotych na poszukiwanie gazu łupkowego (9239)

2010-08-21

Drukuj
W tym roku Polskie Górnictwo i Gazownictwo Naftowe wyda około 100 milionów złotych na poszukiwania złóż gazu łupkowego – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.
PGNiG planuje duże inwestycje związane z poszukiwaniem złóż gazu łupkowego. Pod koniec listopada chce rozpocząć wiercenia w okolicach Wejherowa, a pod koniec grudnia – pierwsze badania geofizyczne w rejonie Płońska. W przyszłym roku firma ma zamiar przeznaczyć na ten cel 150 milionów złotych. W tym roku rozpoczęto także prace w okolicach Puław.

Firma jest właścicielem 13 z 62 koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego. Inni poważni inwestorzy na polskim rynku to firmy Shell i Cheveron.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej