więcej


Energetyka

Niemcy wysyłają do Polski rekordową ilość energii (17444)

2014-07-13

Drukuj
galeria

Niemiecki system energetyczny eksportuje coraz większą ilość energii. Jej największa ilość trafia do Polski

Jak podaje „Puls Biznesu”, powołując się na dane niemieckiego stowarzyszenia przemysłu energetycznego i wodnego BDWE, w 2013 roku Niemcy przesłali do swoich sąsiadów 33 TWh energii elektrycznej.

W pierwszym kwartale br. do Polski trafiło z Niemiec 2,5 TWh energii – o 10% więcej niż w analogicznym okresie 2013 roku.

Jak podaje „Puls Biznesu”, taka sytuacja to efekt wzrostu produkcji energii produkowanej na niemieckich farmach wiatrowych.

Niekontrolowanym przepływom energii z Niemiec do Polski ma zapobiec zamontowanie na granicy obu systemów energetycznych tzw. przesuwników fazowych. Umowa w tej sprawie została podpisana kilka miesięcy temu przez operatorów systemów przesyłowych z Polski i Niemiec.

 

źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej