więcej


Energetyka

MEW zarejestrował spółki celowe (9664)

2010-08-23

Drukuj
MEW S.A. (Małe Elektrownie Wodne) powołał do życia cztery spółki celowe. Zostały zawiązane w celu realizacji poszczególnych inwestycji w małe elektrownie wodne.
Zarząd MEW S.A. tłumaczy, że realizacja inwestycji w formie spółek celowych pozwala na elastycznie zarządzanie i znaczące usprawnienie oraz przyspieszenie procesu inwestycyjnego. – W pierwszej kolejności do spółek celowych trafią już realizowane inwestycje w województwie wielkopolskim i podkarpackim. Do końca uruchomimy kolejne dwie inwestycje związane z budową stopni wodnych na Wiśle. W tej chwili pracujemy nad kilkoma nowymi projektami, o których będziemy informować sukcesywnie do końca roku. Również w tym przypadku zamierzamy powoływać do każdej inwestycji spółki celowe – zapowiada Marcin Markiewicz, przewodniczący rady nadzorczej MEW S.A.. 

Przypomnimy, że do końca 2013 r. MEW zamierza zainwestować w odnawialne źródła energii ponad 130 mln zł. Celem firmy jest uruchomienie elektrowni wodnych o łącznej mocy przekraczającej 6 MW. Dotychczas spółka pozyskała dwie lokalizacje pod budowę małych elektrowni wodnych. Powstaną one w województwie wielkopolskim oraz podkarpackim. 

Kolejnym krokiem było podpisanie w czerwcu bieżącego roku porozumienia w sprawie współpracy przy budowie dwóch stopni wodnych na. Efektem tego będzie budowa na środkowym odcinku Wisły dwóch małych elektrowni wodnych, o łącznej mocy 6 MW. Inwestycje pochłoną 120 mln zł.

źródło: MEW S.A.
www.mewsa.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej