więcej


Energetyka

Konkurs PowerSaver firmy Vattenfall zakończony (9451)

2010-06-26

Drukuj
Konkurs PowerSaver zakończony. Do akcji przyłączyło się ponad 8500 internautów, którzy wspólnie zaoszczędzili aż 111 700 kg CO2. To imponujący wynik i wszystkim należą się ogromne gratulacje i podziękowania. Nagrody

Aby zachęcić internautów do aktywnego uczestnictwa, Vattenfall ufundował nagrody - wyposażenie pracowni komputerowej o wartości 20 000 zł netto każda - dla trzech szkół z województw, w których zaoszczędzono najwięcej kg CO2.

Zwycięzcami konkursu zostały następujące szkoły:
1. woj. śląskie – Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczyny
2. woj. kujawsko-pomorskie – Publiczne Gimnazjum w Aleksandrowie Kujawskim
3. woj. warmińsko-mazurskie – Gimnazjum nr 9 w Elblągu
 
Pełny ranking szkół i województw jest dostępny na stronie powersaver.vattenfall.pl

Nagrody otrzymają również najbardziej zaangażowani PowerSaverzy. Trzy osoby, które w dniach od 28 maja do 13 czerwca zaprosiły do akcji najwięcej znajomych, nagrodzone zostaną ekologicznymi telefonami Samsung E1107 na baterie słoneczne.

O akcji

Inicjatywa, trwająca od 1 marca do 15 czerwca 2010 miała na celu:
  • uświadomienie internautom, w jaki sposób mogą oszczędzać energię i jednocześnie pomóc chronić środowisko
  • zachęcenie internautów z całej Polski do oszczędzania energii elektrycznej poprzez korzystanie z trybu usypiania komputera
Aby dołączyć do grona PowerSaverów, należało zarejestrować się na stronie http://powersaver.vattenfall.pl i pobrać stworzony na potrzeby akcji widget, umożliwiający zliczanie czasu usypiania (hibernacji) komputera.

Vattenfall wspierała agencja interaktywna Hypermedia (Isobar Polska).

Internauci, którzy pobrali wigeta PowerSaver będą mogli nadal z niego korzystać i śledzić indywidualne wyniki oszczędzania.

Dostępna będzie także strona www.powersaver.vattenfall.pl, na której można korzystać z licznika komputerowego oraz zobaczyć informacje na temat zwycięzców.

źródło: Vattenfall Polska
www.vattenfall.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej