więcej


Energetyka

Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne? – debata już 17 maja (21850)

2021-05-11

Drukuj
galeria

Dyskutować zawsze warto. Można wtedy dojść do bardzo ciekawych i często nieoczywistych wniosków oraz szerzej spojrzeć na dany temat. W kolejnej debacie na portalu ChrońmyKlimat.pl, zatytułowanej „Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?”, zaproszeni prelegenci postarają się przyjrzeć problemowi ciepłownictwa w kraju, zwłaszcza pod kątem ekonomicznym oraz środowiskowym. 

Ceny energii w Polsce rosną, a idzie za tym wzrost kosztów szeroko rozumianego ciepłownictwa. Niestety tzw. ubóstwo ciepłownicze wciąż dosięga wielu polaków. Jakie są sposoby na walkę i systemy wsparcia przeciw energetycznemu ubóstwu? Co mogą i powinny robić samorządy oraz instytucje państwowe? Na te i wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć goście debaty zatytułowanej „Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?”

Debata „Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?”

Debata „Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?” odbędzie się 17 maja 2021 roku na portalu ChrońmyKlimat.pl. Debata będzie miała miejsce w godzinach 11:00-12:30 (ostatecznie termin jeszcze może ulec zmianie).

Wśród zaproszonych gości, pojawią się:

 • Jakub Sokołowski - z Instytutu Badań Strukturalnych,
 • Przedstawiciel Zespołu ds. Odbiorcy Wrażliwego w Ministerstwie Klimatu i Środowiska,
 • Dominik Owczarek - z Instytutu Spraw Publicznych,
 • Tadeusz Ożóg - przedstawiciel samorządów - burmistrz Skawiny.

Pierwsza nasza debata okazała się być sukcesem, a poruszono na niej wiele ważnych i czasem nieoczywistych kwestii dotyczących ciepłownictwa i wykorzystaniu dostępnych zasobów (dla zainteresowanych istnieje możliwość jej obejrzenia pod tym linkiem). Zaproszeni goście spojrzeli na temat ciepłownictwa z różnych stron, co podkreśliło charakter spotkania online jako debaty.

Organizator debaty „Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne”

Organizatorem debaty jest ChrońmyKlimat.pl - niekomercyjny portal informacyjny dotyczący polityki klimatycznej w prowadzonym przez Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju (pierwszy ekologiczny think-tank w Polsce). Portal śledzi blisko 150 tys. użytkowników rocznie, a organizowane na żywo debaty docierają  średnio nawet do 1000 oglądających jednocześnie.

Debata w ramach projektu dofinansowanego ze środków UE

Debata „Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?” odbywa się w ramach projektu „LIFE_UNIFY - łącząc Unię Europejską na rzecz działań klimatycznych” dofinansowanego ze środków Komisji Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Cały projekt jest przedsięwzięciem kilkunastu unijnych partnerów pod przewodnictwem CAN-Europe. Wśród wspomnianych partnerów znajdują się:

 • Centrum pro dopravu a energetiku, z.s. (Słowacja),
 • Društvo za oblikovanje održivog razvoja (Chorwacja),
 • 92-gruppen (Dania),
 • Eestimaa Looduse Fond (Estonia),
 • Germanwatch e.V. (Niemcy),
 • Glopolis, o.p.s. (Belgia),
 • Instytut Na Rzecz Ekorozwoju (Polska),
 • Réseau Action Climat – France (Francja),
 • Sociedad Española de Ornitología (Hiszpania),
 • ZERO – Associação Sistema Terrestre Sustentável (Portugalia).

W założeniach, projekt ma stymulować transformację energetyczną krajów członkowskich, poprzez oddziaływanie na fundusze europejskie czy przygotowywanie Krajowych Planów Energii i Klimatu oraz Długoterminowych Strategii Klimatycznych.


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej