więcej


Energetyka

Google inwestuje w kolejny projekt fotowoltaiczny (17671)

2014-09-19

Drukuj
galeria

Farma fotowoltaiczna w Brookhaven w Stanach Zjednoczonych, fot. Brookhaven National Laboratory, CC BY-NC-ND 2.0

Internetowy potentat zainwestuje 145 mln dolarów w projekt ogromnej farmy fotowoltaicznej, która powstanie w kalifornijskim Kern County

Moc farmy fotowoltaicznej Regulus, w którą zainwestuje Google, wyniesie 82 MW. Instalacja zostanie rozlokowana na terenie 3 km2 i będzie się składać z 480 tysięcy monokrystalicznych modułów fotowoltaicznych, które dostarczy amerykański producent SunEdison pełniący w projekcie również rolę dewelopera.

Inwestycja powstanie na poprzemysłowym terenie, na którym wcześniej wydobywano ropę naftową. Farma fotowoltaiczna Regulus będzie 17. inwestycją Google w branży energii odnawialnej. Łączny potencjał projektów OZE, w które jest zaangażowany Google, wynosi już ponad 2,5 GW.

Wcześniej Google zainwestował m.in. 103 mln dolarów w zlokalizowany także w Kalifornii projekt Imperial Valley Solar 1, którego moc ma wynieść 265,7 MW. Firma z Doliny Krzemowej chce zainwestować w sektorze OZE w sumie ok. 1,5 mld dolarów.

 

źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej