więcej


Energetyka

Godzina dla Ziemi już w marcu! (15406)

2013-02-23

Drukuj

wwf_60_godzinaJuż za miesiąc, w sobotę, 23 marca, dokładnie o godzinie 20.30 czasu lokalnego, w domach, firmach i najważniejszych obiektach publicznych na całym świecie ponownie zgasną światła na jedną, symboliczną godzinę – Godzinę dla Ziemi WWF.

Akcja po raz siódmy zjednoczy setki milionów ludzi na całym świecie, bez względu na rasę, religię, kulturę, pochodzenie czy status społeczny, abyśmy w tym samym czasie poświęcili chwilę skupienia naszej planecie i razem podjęli zobowiązanie dbania o nią przez cały rok.

Wkrótce wystartuje oficjalna strona akcji. Szukaj informacji na stronie głównej wwf.pl.

Od rozpoczęcia akcji w 2007 roku, kiedy to inicjatywę podjęło jedno miasto – Sydney, do roku 2013, Godzina dla Ziemi WWF urosła do największej woluntarystycznej akcji w dziejach świata, podczas której setki milionów ludzi ze wszystkich kontynentów łączą się w symboliczny sposób, aby pokazać, jak ważne jest dbanie o środowisko każdego dnia.

W 2012 oku do Godziny dla Ziemi WWF przyłączyła się rekordowa liczba 150 państw na świecie oraz 47 miast w Polsce. W ramach globalnego, symbolicznego gestu na rzecz przyrody, dokładnie o 20.30 czasu lokalnego zgasły światła w domach setek milionów ludzi oraz iluminacje świetlne tysięcy obiektów w ponad 6 500 miast.

Ta niezwykła akcja pokazuje, że z roku na rok zwiększa się globalna świadomość ekologiczna, a kwestie ochrony środowiska stają się dla nas coraz ważniejsze.

PRZYŁĄCZ SIĘ i zgaś światło 23 marca o godzinie 20.30. Wejdź na wwf.pl w marcu, a dowiesz się, co organizacja przygotowała dla Was w tym roku.

 

źródło: WWF

Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej