więcej


Energetyka

EWG uruchamia Farmę Wiatrową Taczalin o mocy 45,1 MW z 22 turbinami (16033)

2013-08-11

Drukuj

danishwindindustryassociation flickr cc-by-nc-2.0Firma EWG Elektrownie Wiatrowe, za pośrednictwem spółki celowej, rozpoczyna uruchamianie farmy wiatrowej Taczalin koło Legnicy o łącznej mocy 45,1 MW, w której skład wejdą 22 turbiny o mocy 2,05 MW każda - wynika z informacji EWG EW.

- Farma Wiatrowa o mocy 45,1 MW powstaje w miejscowości Taczalin, gmina Legnickie Pole. Instalowane są 22 turbiny typu REpower MM92 o mocy 2,05 MW każda - podała spółka EWG Elektrownie Wiatrowe.

To trzeci zrealizowany projekt spółki EWG Elektrownie Wiatrowe w Polsce. Pierwszy - Farma Wiatrowa Łebcz - został zlokalizowany w miejscowości Łebcz, w gminie Puck. W jego skład wchodzą cztery siłownie wiatrowe typu Vestas V80-2,0MW o nominalnej łącznej mocy 8MW.

Ze względu na korzystne warunki wietrzności w 2005 roku zdecydowano o budowie kolejnego zespołu elektrowni wiatrowych w sąsiedztwie Farmy Wiatrowej Łebcz. Zaprojektowane zostały cztery siłownie typu Nordex N80-2,5MW i łącznie moc zespołu wynosi 10MW.

Firma EWG EW aktualnie przygotowuje kilkanaście projektów i realizuje budowy zespołów elektrowni wiatrowych na terenie całego kraju.

 

źródło: Rynek Energii Odnawialnej, fot. flickr cc-by-nc-2.0

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej