więcej


Energetyka

Energia Razem - razem obniżymy cenę energii (19363)

2016-03-31

Drukuj
galeria

Polacy przepłacają za prąd w swoich domach, chociaż wcale nie muszą! Rachunki za energię elektryczną są wysokie, a zmiana sprzedawcy wiąże się z wysokimi karami za zerwanie poprzedniej umowy.

Federacja Konsumentów chce to zmienić. Chce by prąd był tańszy, a umowy sprawiedliwe. Dlatego zainicjowano akcję Energia Razem, która pozwoli osiągnąć te cele. Razem można więcej!

Akcja Energia Razem polega na zebraniu grupy osób chętnych do płacenia mniej za prąd. Im więcej jest chętnych do zmiany sprzedawcy energii, tym niższą cenę za prąd będzie można uzyskać.

Jak? Sprzedawcy energii będą rywalizować o nas, konsumentów, licytując się między sobą kto da niższą cenę za prąd. O warunki przyszłych umów (wolnych od kar i opłat dodatkowych) zadba Federacja Konsumentów.

Im więcej osób weźmie udział w akcji, tym większa szansa na niższą cenę za prąd!

W grupie można zyskać więcej niż indywidualnie!

Udział w kampanii Energia Razem nic nie kosztuje. Rejestracja jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Nie ma jakichkolwiek ukrytych opłat ani dodatkowych kosztów.

Dołączenie do akcji Energia Razem nie zmusza do zmiany sprzedawcy. Sami Państwo zdecydują czy coś zmieniać czy nie, dopiero gdy poznają propozycję wynegocjowaną przez Federację Konsumentów.

Jakie korzyści przynosi udział w akcji Energia Razem?

Podobne akcje już kilka lat temu miały miejsce w Europie. Ich efektem był znacznie tańszy prąd, w sumie w kieszeni uczestników zostało około 730 milionów złotych! Ale to nie jedyna korzyść!

Dodatkowo:

  • Zwiększy się konkurencja na polskim rynku energetycznym
  • Konsumenci będą mieć większy wybór ofert zakupu prądu
  • Będą lepsze warunki umów i korzystniejsze cenniki w przyszłości

Tak jak zmienialiśmy operatorów telefonii komórkowych, tak samo łatwo możemy zmienić sprzedawcę prądu i otrzymać najlepszą ofertę na rynku!

Energia Razem jest akcją organizowaną przez Federację Konsumentów - pozarządową organizację konsumencką. W jej realizacji wspiera nas holenderska firma Pricewise niezależna platforma internetowa porównująca cen, która brała udział w takich akcjach organizowanych w całej Europie.

Więcej o akcji na stronie: www.energiarazem.org


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej