więcej


Energetyka

Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym. Zapraszamy na debatę on-line (20435)

Konrad Wielądek
2018-03-16

Drukuj
galeria

Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym. Zapraszamy już 21 marca 2018 roku o godz. 12:00 na pierwszą debatę w ramach projektu "Eko-lokator - edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami".

Głównym ekspertem podczas debaty będzie Andrzej Rajkiewicz - z Narodowej Agencji Poszanowania Energii. Debata będzie moderowana przez Nikolę Bocheńską. W debacie udział wezmą rownież: Artur Łeszczyński - Skanska Residential Development Poland, Mateusz Płoszaj-Mazurek - architekt w pracowni Bjerg Arkitektur Polska. Doktorant Politechniki Warszawskiej, Piotr Jurkiewicz - architekt, członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów, Certyfikowany Projektant Budynków Pasywnych, oraz Marcin Dłużewski - z Krajowej Agencji Poszanowania Energii, Audytor Energetyczny.

Uczestnicy i uczestniczki debaty, dyskutować będą o problemie związanym z efektywnością energetyczną budynków wielorodzinnych. Przyjrzą się bliżej zagadnieniom związanym z utratą ciepła, oraz możliwymi sposobami jej zapobiegania. Poruszą problem termomodernizacji, wiele polskich budyków zostało już dodatkowo ocieplonych, niestety w wielu sytuacjach termomodernizacja została przeprowadzona nie starannie, lub istnieje potrzeba przeprowadzenia już kolejnej. Dlatego uczestnicy i uczestniczki debaty powiedzą o nowych technologiach termomodernizacyjnych, oraz możliwościach jej sfinansowania.

W ramach debaty pojawią się również zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii, jakie mamy dostępne na rynku rozwiązania, jaka jest opłacaloność ich zastosowania. Zostanie także omówiona sytuacja i potencjał wykorzystania odnawialnych źródeł energii w budynkach wielorodzinnych? Oraz zostaną podane przykłady głębokiej modernizacji energetycznej wspólnot mieszkaniowych. 

Debata "Efektywność energetyczna i odnawialne źródła enerergii w budynkach wielorodznnych", jest pierwszą z trzech, debat w ramach projektu Eko-lokator. Następne dwie debaty poruszą temat "Gospodarowania wodą w budynkach wielorodzinnych" - debata ta odbędzie się pod koniec czerwca 2018. Trzecia debata "Roślinność na, wokół i w budynku wielorodzinnym" będzie miała miejsce w lutym 2019 roku.

 

 Konrad Wielądek
specjalista ds. PR


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej