więcej


Energetyka

Co zrobią gwiazdy, kiedy razem z WWF zgasimy światło? (14109)

2012-03-24

Drukuj

wwf_60_godzinaZnani Polacy podjęli nadzwyczajne zobowiązania w ramach tegorocznej Godziny dla Ziemi WWF, by zachęcić ludzi do gaszenia światła w swoich domach i dbania o środowisko na co dzień. Michał Piróg wytatuuje drzewo na swoich plecach. Reni Jusis, Ania Rusowicz, Urszula Dudziak, Gaba Kulka i Projekt Warszawiak zagrają koncert unplugged na jednej scenie. Kinga Rusin "zgasi" Stadion Narodowy w Warszawie. Co zrobić, aby gwiazdy wywiązały się ze swoich zobowiązań? Wystarczy przyłączyć się do Godziny dla Ziemi WWF.

W sobotę, 31 marca o godz. 20.30 po raz szósty na całym świecie na godzinę zgasną światła. Ten symboliczny gest będzie wyrazem wspólnej troski ludzi o Ziemię. Każdy może wziąć udział w największej prośrodowiskowej akcji w dziejach świata! Wystarczy wejść na stronę wwf.pl/godzinadlaziemi i poprzez rejestrację zadeklarować, że zgasimy światło.

Akcję WWF wspierają znani i lubiani Polacy, którzy podjęli nadzwyczajne zobowiązania, by zachęcić ludzi do przyłączenia się. Jeśli zarejestruje się:

  • 5 000 osób – Zakopower przekaże pulę bezpłatnych biletów na koncerty;
  • 7 500 osób – Michał Piróg wytatuuje sobie drzewo na plecach;
  • 10 000 osób – w imieniu firmy Siemens, Borys Szyc przekaże energooszczędny sprzęt rodzinnemu domowi dziecka;
  • 20 000 osób – znakomici polscy muzycy zagrają „unplugged" podczas wyjątkowego koncertu dla Ziemi: Projekt Warszawiak , Ania Rusowicz, Gaba Kulka, Urszula Dudziak, Zespół June, Reni Jusis, Mika Urbaniak, Tomek Makowiecki, Paulina i Natalia Przybysz, Marcelina, Jacek Kulesza, Joanna & the Forests i Monika Borzym;
  • 30 000 osób – Kina Rusin "zgasi" Stadion Narodowy w Warszawie.

Aby nie spędzać Godziny dla Ziemi WWF w kompletnej ciemności, można zapalić świeczkę. Tegorocznym partnerem akcji jest sieć drogerii Rossmann. W sklepach Rossmann już można kupić świeczkę, z której całkowity dochód zostanie przekazany fundacji WWF.

Podczas kampanii WWF przypomina, że warto dbać o Ziemię przez cały rok, nie tylko gasząc zbędne światła i oszczędzając energię w domu, ale także zmieniając nasze codzienne zachowania i nieekologiczne nawyki. Jakie? Warto dowiedzieć się tego z naszej strony.

Więcej o Godzinie dla Ziemi WWF

Godzina dla Ziemi rozpoczęła się w 2007 roku w Sydney, kiedy dwa miliony ludzi zgasiły światło w swoich domach. Do 2012 roku, Godzina dla Ziemi WWF urosła do rangi największej woluntarystycznej akcji w dziejach świata. W 2011 roku światła zgasiły setki milionów ludzi w ponad 5200 miast, w 135 krajach na wszystkich kontynentach. W ciemności pogrążyły się ikony architektury z całego świata: Wieża Eiffla w Paryżu, Opera w Sydney, Brama Brandenburska w Niemczech, piramidy w Egipcie, Zakazane Miasto w Chinach, Pałac Kultury i Nauki i Zamek Królewski w Warszawie, Spodek w Katowicach, Sukiennice i Kopiec Kościuszki w Krakowie i wiele innych. Akcję WWF w przeszłości wspierały setki znanych i szanowanych osób na świecie, m.in. laureat Pokojowej Nagrody Nobla arcybiskup Desmond Tutu oraz sekretarz ONZ Ban Ki-Mun, jak również ludzie ze świata show-biznesu jak zespół Coldplay czy wokalistki Alanis Morisette i Nelly Furtado.

Celem akcji jest propagowanie proekologicznych postaw oraz zachęcanie ludzi na całym świecie do wprowadzenia w swoim codziennym życiu drobnych zmian, które mają ogromne znaczenie dla stanu środowiska naszej planety.

 

źródło: WWF

Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej