więcej


Energetyka

Bądźmy obywatelami, bądźmy prosumentami! (18222)

2015-02-16

Drukuj
galeria

Możliwość produkowania prądu przez małych producentów z gwarancją zwrotu kosztów zainwestowanego kapitału realizowaną w formule taryf gwarantowanych, wciąż jest możliwa do wygrania

Jak już wiadomo Senat, dzięki wysyłanym do senatorów petycjom, zostawił chociaż cień szansy na to, że prosumenci będą mogli z korzyścią oddawać wyprodukowany przez siebie prąd do sieci elektroenergetycznej.

Tą drogą chciałbym podziękować wszystkim 636 osobom, które poparły założoną przeze mnie petycję na avaaz.org. Petycja ta została skierowana do senatorów PO dwukrotnie przed pierwszym i drugim posiedzenie Komisji Gospodarki Narodowej Senatu RP. Dziękuję także tym, którzy wysłali indywidualne listy do senatorów w tej sprawie oraz poparli petycję IEO.

Sprawa, którą wspólnie popieramy, czyli możliwość produkowania prądu przez małych producentów z gwarancją zwrotu kosztów zainwestowanego kapitału realizowaną w formule taryf gwarantowanych, wciąż jest możliwa do wygrania.

Senat zmienił zapisy poprawki posła Bramory na gwarancję uzyskania przez prosumentów 210% ceny prądu z zeszłego roku. To za mało aby na serio rozkręcić odnawialne źródła energii w polskich warunkach. Dlatego teraz apelujemy wspólnie do posłów o przywrócenie zapisów z pierwszej wersji ustawy przyjętej przez sejm.

Swoje poparcie można wyrazić podpisując petycję na portalu zmienm.to:
http://zmienmy.to/petycja/apel-do-sejmu-prosimy-o-poparcie-rozwiazan-korzystnych-dla-ludzi-nie-koncernow-energetycznych/

Zachęcajcie tych, którzy jeszcze nie zauważyli naszej akcji, to podpisywania petycji. Już jest nad ponad 4000, a naprawdę warto, aby było nas kilka razy więcej.

Bądźmy obywatelami, bądźmy prosumentami!

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej