więcej


Energetyka

Andrzej Czerwiński: projekt nowelizacji prawa energetycznego nie zablokuje ustawy o OZE (14545)

2012-07-07

Drukuj

Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki opowiada o zamieszaniu związanym z pracami nad projektami ustaw regulujących rynek energetyki.

W wywiadzie zamieszczonym w lipcowym numerze miesięcznika "Energia Elektryczna" Andrzej Czerwiński uspakaja, że mimo iż prace nad projektami ustaw energetycznych jeszcze się nie zakończyły, co spowodowane jest koniecznością analizy ogromnej ilości uwag, której wpłynęły w tej sprawie do Ministerstwa Gospodarki, trójpak ustaw energetycznych, a więc ustawa o OZE, "Prawo energetyczne" i "Prawo gazowe" zostaną przyjęte jeszcze w tym roku.

Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki odnosi się jednocześnie do zamieszania spowodowanego wniesieniem do parlamentu poselskiego projektu nowelizacji ustawy "Prawo energetyczne" pomijającego wprowadzenie nowego systemu wsparcia dla OZE.

"Nie dziwię się niepokojowi. Sam zaprotestowałem na początku, gdy usłyszałem o kolejnej nowelizacji prawa energetycznego, która miała wprowadzić przyjęcie rządowego projektu. Jednak po wysłuchaniu argumentów MG przyjęliśmy inicjatywę poselską wprowadzając kolejną zmianę w tej ustawie. Zmiana ta wynika wyłącznie z konieczności wdrożenia dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącej wytwarzania energii z OZE oraz w sprawie wspólnych zasad rynku wewnętrznego energii elektrycznej i gazu. Trwa postępowanie Komisji Europejskiej wobec Polski w tej sprawie. Nieprzyjęcie owej zmiany naraziłoby nasz kraj na ponoszenie konsekwencji finansowych" – mówi Andrzej Czerwiński na łamach "Energii Elektrycznej".

 

źródło: Gram w Zielone

Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej