więcej


Energetyka

Amerykański deweloper buduje farmę wiatrową Porzecze (16573)

2013-12-15

Drukuj

wiatrak OB2 leadW pobliżu zlokalizowanej w gminie Darłowo miejscowości Porzecze powstaje farma wiatrowa o mocy 24 MW. Inwestorem jest amerykański Invenergy Wind, który projekt realizuje we współpracy z firmą Enerco.

Farma wiatrowa Porzecze będzie się składać z 16 elektrowni wiatrowych, każda o mocy 1,5 MW, które dostarczy amerykański GE.

Finansowanie inwestycji zapewnia Rabobank, a uruchomienie farmy wiatrowej Porzecze przewidziano na początek przyszłego roku.

Dla Invenergy Wind oraz Enerco jest to kolejna inwestycja na polskim rynku energii wiatrowej. Obie firmy posiadają już w naszym kraju 8 farm wiatrowych o łącznej mocy 227,5 MW, a w planach – obok farmy wiatrowej Porzecze – mają realizację kolejnego projektu, którego moc wyniesie 48,5 MW.

 

źródło: Gram w zielone
www.gramwzielone.pl
fot. OB

 

 

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej