więcej


ECCO Walkathon już w tę sobotę! (10581)

2010-09-10

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Już w tę sobotę, 11 września na warszawskiej Agrykoli odbędzie się największy na świecie spacer charytatywny ECCO Walkathon. Jego uczestnicy mogą pomóc organizacji ekologicznej WWF chronić naturalne środowisko życia niedźwiedzi polarnych w Arktyce.  
To już szósta edycja ECCO Walkathonu, w której bierze udział organizacja WWF Polska. Idea akcji jest prosta. Wystarczy przyjść i spacerować, a firma ECCO, organizator akcji, za każdy kilometr trasy wpłaci 4 złote na konto wybranej przez uczestnika organizacji charytatywnej. Jeżeli uczestnik wybierze WWF, środki te zostaną przeznaczone na ochronę siedlisk niedźwiedzi polarnych. Na skutek zmian klimatu kurczy się pokrywa lodowa Arktyki, gdzie łączą się one w pary, polują i wychowują młode. Niedźwiedzie zmuszone są do zajmowania terenów w bliskim sąsiedztwie osad ludzkich, co skutkuje konfliktami, w których zwierzęta bardzo często giną. Przez najbliższe 50-75 lat ich liczba może zmaleć nawet o 30%. Ze środków zebranych podczas ECCO Walkathon, WWF finansuje rozwiązania, które pozwolą niedźwiedziom i ludziom bez konfliktów żyć obok siebie na coraz mniejszym obszarze.

Ambasadorami organizacji ekologicznej WWF na ECCO Walkathon są: Beata Pawlikowska, Marek Kamiński i Maja Ostaszewska. Głęboko wierzę w to, że szczęśliwy może być tylko taki człowiek, który żyje zdrowo, uprawia jakąś formę aktywności fizycznej, zdrowo się odżywia, a także ćwiczy dobre, pozytywne myślenie. A co za tym idzie – dba i troszczy się o planetę, na której żyje, łącznie z wszystkimi jej mieszkańcami. Wspieram WWF Polska i zachęcam do wzięcia udziału w ECCO Walkathonie oraz innych akcjach charytatywnych, bo działając na rzecz innych, czynimy dobro, które jednocześnie poprawia życie każdego z nas – mówi podróżniczka, Beata Pawlikowska.

ECCO Walkathon w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Na niespełna dwa tygodnie przed akcją sprzedano pełną pulę limitowanych biletów. Zakończenie sprzedaży nie oznacza, że zainteresowani uczestnictwem w atrakcjach towarzyszących spacerowi nie mogą z nich skorzystać. Każdy kto w najbliższą sobotę pojawi się na warszawskiej Agrykoli będzie mógł posłuchać Igora Faleckiego, Mariny i Raz Dwa Trzy. WWF będzie miał na ECCO Walkathonie stoisko, na którym będzie można kupić gadżety z sympatyczną pandą w logo. Będzie również wiele atrakcji dla dzieci, m.in. malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, gry i zabawy oraz spotkania ze znanymi osobami.
 

  
źródło: WWF Polska, fot. www.sxc.hu
www.wwf.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej