więcej


Działacze Greenpeace protestują przeciwko wydobyciu ropy naftowej w Arktyce (10834)

2010-09-03

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Czterech działaczy Greenpeace wdarło się na brytyjską platformę wiertniczą u zachodnich wybrzeży Grenlandii. W ten sposób chcieli zaprotestować przeciwko ryzykownej eksploatacji złóż ropy naftowej.
Greenpeace wydał w tej sprawie komunikat, w którym informuje, że działacze przybyli na Grenlandię dziewięć dni temu statkiem „Esperanza”. Zacumowali dwa kilometry od platformy należącej do szkockiej firmy Cairn Energy, która znajduje się w pobliżu wyspy Disko. Działacze podpłynęli do platformy pontonami i zawiesili na niej namioty ścianowe.

„Musimy pozbyć się przedsiębiorstw energetycznych z Arktyki i uniezależnić się od ropy naftowej. Dlatego będziemy blokować prace wiertnicze tak długo, jak będzie to możliwe" - powiedział cytowany w komunikacie Amerykanin Sim McKenna z grupy okupującej platformę. "Katastrofa BP w Zatoce Meksykańskiej pokazała, że czas najwyższy uniezależnić się od ropy" – dodał. Działacze uważają, że platforma może spowodować wyciek ropy zagrażający środowisku naturalnemu Arktyki.

Informacji tych nie potwierdza duńska policja.fot. www.sxc.hu


 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej