więcej


Brak odpowiedzi dwóch głównych kandydatów na prezydenta (10853)

2010-07-06

Drukuj
W związku z wyborami prezydenckimi Koalicja Klimatyczna zapytała kandydatów o ich opinie na temat właściwej polityki klimatycznej i energetycznej w Polsce, Europie i na świecie. Pomimo wielokrotnych próśb, nie otrzymała odpowiedzi od polityków, którzy przeszli do drugiej tury.
Numer telefonu podany na oficjalnej stronie sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego pozostawał głuchy. Pracownicy sztabu Bronisława Komorowskiego wprawdzie odpowiadali na telefony, ale odpowiedzi nie udało nam się uzyskać. 

Jest to tym bardziej istotne, gdyż w kampanii prezydenckiej obydwu kandydatów brakowało wypowiedzi na tematy związane z polityką klimatyczną, a wizje polskiej energetyki przedstawiane były bardzo ogólnikowo lub cząstkowo.
 

Można mieć nadzieję, że niezależnie od wyniku wyborów, nowy prezydent potraktuje tę tematykę poważniej, niż robił to w czasie kampanii.

źródło: Koalicja Klimatyczna
www.koalicjaklimatyczna.org  

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej