- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje
-
Czym jest zielony Internet?
2014-06-03Szacuje się, że branża technologiczna zużywa około 10% mocy elektrycznej produkowanej na świecie i wskaźnik ten rośnie w tempie około 6-10% rocznie. Odpowiedzią na narastający wpływ branży komputerowej na środowisko jest idea zielonego IT i zielonego Internetu.
Więcej
-
Rola transportu w drodze do lokalnej gospodarki niskoemisyjnej
2014-06-02Jakie miejsce zajmować powinien transport w dochodzeniu do lokalnej gospodarki niskoemisyjnej? Na to pytanie istnieje pozornie łatwa odpowiedź, jeśli się weźmie pod uwagę znaczenie transportu jako emitora CO2. To jedno z głównych źródeł.
Więcej
-
Pierwsze miasta wdrożą programy gospodarki niskoemisyjnej
2014-05-28W ubiegłym tygodniu Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) podpisał pierwsze umowy na realizację gminnych programów gospodarki niskoemisyjnej. Pulę dotacji zwiększono – wobec dużego zainteresowania wnioskodawców – z 10 do 27,5 mln zł.
Więcej
-
Największy producent ropy zbuduje elektrownie fotowoltaiczne. Na początek 300 MW
2014-05-28Saudi Arabian Oil Company (Aramco), największy na świecie producent i eksporter ropy, zamierza zmniejszyć swoją zależność od paliw kopalnych dzięki inwestycjom w fotowoltaikę.
Więcej
-
Emisja CO2 dziesięciu największych producentów żywności dorównuje emisji Hiszpanii
2014-05-27Gdyby porównać emisję „wielkiej dziesiątki” światowych producentów żywności do emisji poszczególnych państw znalazłaby się ona na 24. miejscu na świecie, tuż za Hiszpanią. Odpowiedni nacisk ze strony konsumentów mógłby tę sytuację łatwo zmienić.
Więcej
-
Polskie piwo w 83% produkowane z energii odnawialnej
2014-05-26Spółka PGE Obrót SA poinformowała, że największym odbiorcą dystrybuowanej przez nią energii odnawialnej stały się browary Grupy Żywiec w Żywcu, Cieszynie, Leżajsku, Warce i Elblągu.
Więcej
-
Pierwsze 100 mln dla samorządów wspierających prosumentów już w maju
2014-05-22Nabór wniosków dla samorządów rozwijających energetykę prosumecką rusza 26 maja, ogłosił NFOŚiGW. Oferowane dofinansowanie samorządy będą mogły przeznaczyć na 100% pokrycie kosztów kwalifikowanych instalacji produkujących energię elektryczną i cieplną na potrzeby własne osób fizycznych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Dla przyszłych producentów energii to najkrótsza droga do sfinansowania mikroelektrowni.
Więcej
-
Debata online „Energetyka rozproszona – w drodze do niskoemisyjnej Polski. Szanse i bariery”
2014-05-2128 maja 2014 roku o godz. 11.00 zapraszamy na debatę "Energetyka rozproszona – w drodze do niskoemisyjnej Polski. Szanse i bariery". Spotkanie będzie transmitowane na żywo na stronie www.chronmyklimat.pl/debata. Zachęcamy do oglądania i zadawania pytań!
Więcej
-
REMOR SOLAR zaczyna budowę największej farmy fotowoltaicznej w Polsce
2014-05-14REMOR SOLAR zrealizował kolejne projekty instalacji fotowoltaicznych w Polsce i Austrii. REMOR rozpoczyna realizację największej farmy fotowoltaicznej w naszym kraju, która powstanie w Gubinie w woj. lubuskim.
Więcej
-
Fotowoltaika – nadchodzi rewolucja energetyczna
2014-05-13Koncerny energetyczne są wielkimi przegranymi podczas, gdy głównymi zwycięzcami są producenci paneli słonecznych i turbin wiatrowych, jak również setki instalatorów małych systemów słonecznych i tysiące konsumentów, którzy chcą przekształcić dachy swoich domów w elektrownie fotowoltaiczne.
Więcej
-
Zrównoważony transport w działaniach firm w Polsce
2014-05-13Za jedną czwartą emisji gazów cieplarnianych w Europie odpowiedzialna jest branża transportowa. Jednocześnie Unia Europejska postawiła sobie za cel ograniczenie emisji CO2 do 2050 roku o 80% w porównaniu z rokiem 1990 (analogiczny cel postawiony dla branży transportu określony jest w przedziale 54–67%). Przed instytucjami zajmującymi się transportem stoi zatem niełatwe zadanie zrewolucjonizowania zarówno sposobów przewozu ludzi i towarów, jak i wykorzystywanych w tym celu technologii.
Więcej
-
Poldanor i Prime Food z zerowym śladem węglowym
2014-05-08Spółki Poldanor i Prime Food otrzymały certyfikat „Carbon Neutral Company” przyznany przez niemiecką firmę audytorską Tüv Rheinland Energie und Umwelt GmbH. Przyznanie certyfiktu oznacza, że w 2013 roku, w całym procesie produkcyjnym obu firm emisja netto gazów cieplarnianych (CO2e) na 1 kg wyprodukowanego mięsa została zredukowana do zera.
Więcej
-
Egipt wyda 1 mld $ na inwestycje w fotowoltaikę
2014-05-05Egipski rząd przygotował plan budowy potencjału produkcji energii z PV. Wartość inwestycji w elektrownie fotowoltaiczne w Egipcie ma wynieść 1 mld dolarów.
Więcej
-
Chiński BYD dostarczy 10 autobusów elektrycznych dla stołecznego MZA
2014-05-02Zwycięzcą przetargu ogłoszonego przez stołeczne Miejskie Zakłady Autobusowe (MZA), który obejmuje dostawę 10 autobusów elektrycznych, została firma BYD Europe Rotterdam Holland. Chiński producent dostarczy autobusy elektryczne za 15,5 mln zł.
Więcej
-
Nie uda się zignorować lokalnej gospodarki niskoemisyjnej
2014-04-30Przyglądając się polskiej polityce energetyczno-klimatycznej, odnosi się wrażenie, że dotychczas dominujący jej kierunek zakładał, iż uda się prześlizgnąć przez okres proklimatycznego i proniskoemisyjnego naporu. Przecież ten trend w gospodarce może się szybko skończyć i wygranymi będą ci, którzy nie ulegli presji ekologicznych czarnych scenariuszy.
Więcej
-
Jak permakultura może pomóc rolnikom w kwestii zmian klimatu?
2014-04-29Portal dlaklimatu.pl zamieścił wywiad z Patrickiem Whitefieldem, nauczycielem permakultury w Wielkiej Brytanii, autorem książek „Permaculture in a Nutshell”, „How to Make a Forest Garden” oraz „The Earth Care Manual”. Autorem wywiadu jest Marcin Gerwin.
Więcej
-
Consus Carbon Engineering wykona plan gospodarki niskoemisyjnej dla Krakowa
2014-04-2817 kwietnia władze samorządowe Krakowa wyłoniły Consus Carbon Engineering wraz z partnerem jako zwycięzców przetargu na wykonanie planu gospodarki niskoemisyjnej (PGN) dla miasta. Kraków zyska strategię, która pozwoli na jeszcze bardziej skuteczną walkę z problemem jakości powietrza.
Więcej
-
Rumunia: już ponad 1 GW fotowoltaiki
2014-04-26W ubiegłym miesiącu łączny potencjał instalacji fotowoltaicznych podłączonych do sieci energetycznych w Rumunii przekroczył 1 GW.
Więcej
-
Dzięki wymianie oświetlenia do 2020 r. zużycie energii ma spaść o jedną trzecią
2014-04-26Trwa wymiana przestarzałych technologii oświetleniowych. Do 2020 roku może zmniejszyć to zużycie energii o 30%. Dziś oświetlenie odpowiada za konsumpcję 19%. wyprodukowanej na świecie energii elektrycznej. Najwięcej zużywają samorządy, w których opłaty za oświetlenie stanowią często połowę rachunków za prąd.
Więcej
-
Więcej stacji ładowania i jednakowe wtyczki. Tak chce Unia
2014-04-25Zgodnie z nową dyrektywą Unii Europejskiej, dotyczącą unijnej infrastruktury dla paliw alternatywnych, nastąpi m.in. ujednolicenie wtyczek do samochodów elektrycznych. Parlament Europejski przyjął sprawozdanie w tej sprawie.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności