- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Aktualności
-
Mapy hałasu na nowych zasadach
2019-11-15Miasta będą sporządzać mapy hałasu na nowych zasadach. Jeżeli nie wywiążą się z tego obowiązku na czas, będą grozić im sankcje finansowe. W czwartek (14 listopada) wchodzą w życie przepisy w tej sprawie.
Więcej
-
Wypracowanie wspólnych celów klimatycznych podczas COP25 w Madrycie będzie trudne do osiągnięcia
2019-11-142 grudnia startuje w Madrycie szczyt klimatyczny COP25, na którym mają zostać sprecyzowane kolejne globalne cele polityki klimatycznej i ograniczania emisji dwutlenku węgla. W konferencji weźmie udział około 25 tys. delegatów z blisko 200 państw świata, a także m.in. szwedzka nastoletnia aktywistka ekologiczna Greta Thunberg.
Więcej
-
Elektryczne auta z dużą dopłatą od państwa
2019-11-14Polska była jednym z nielicznych unijnych krajów, w których państwo nie dofinansowywało zakupu osobowych samochodów elektrycznych. Od 19 listopada to się zmieni. Osoby fizyczne dostaną do elektryka dopłatę 30 proc. ceny katalogowej aut, która jednak nie może być wyższa niż 125 tys. zł.
Więcej
-
Notatka z warsztatów w Lublinie w ramach projektu pt.” Transformacja energetyczna - sprawiedliwe odejście od węgla”
2019-11-14Warsztaty w ramach ww. projektu zostały zorganizowane przez Towarzystwo dla Ludzi i Natury z Lublina przy współpracy Instytutu na rzecz Ekorozwoju i Fundacji im. Henrich’a Boell’a, w których wzięły udział 24 osoby.
Więcej
-
Podlasie - 400 domowych pieców wymienionych
2019-11-13Wymiana blisko 400 starych pieców na proekologiczne ma być efektem kilkunastu projektów realizowanych lub już zrealizowanych przez podlaskie samorządy dzięki dotacjom z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPOWP) na lata 2014-2020.
Więcej
-
Powstaje strategia rozwoju elektromobilności dla miasta Skierniewice
2019-11-13Strategia rozwoju elektromobilności powstaje w mieście Skierniewice. Właśnie ruszył jeden z początkowych etapów prac, polegający na przeprowadzeniu ankiety wśród mieszkańców miasta.
Więcej
-
Odnawialne źródła energii w przedsiębiorstwach
2019-11-12Z roku na rok rośnie świadomość ekologiczna Polaków szczególnie w kwestii zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Jedną z bezpośrednich przyczyn takiego stanu rzeczy jest z pewnością to, że niejako na własnej skórze odczuwamy skutki skażenia np. powietrza.
Więcej
-
Notatka z warsztatów w Koninie w ramach projektu pt.” Transformacja energetyczna - sprawiedliwe odejście od węgla”
2019-11-12Warsztaty w ramach ww. projektu zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Akcja Konin z Konina przy współpracy Instytutu na rzecz Ekorozwoju i Fundacji im. Henrich’a Boell’a, w których wzięło udział 19 osób.
Więcej
-
Niepodległy Eko Patriotyzm
2019-11-11
Konrad Wielądek
11 listopada to niewątpliwie ważna data w roku dla każdego Polaka. Udział w obchodach, manifestacjach i innych wydarzeniach oraz smakowanie rogali świętomarcińskich jest nieodłącznym elementem tego dnia. Ale czy wywieszenie flagi za oknem i radość z wolności są wystarczające do nazwania się Patriotą przez wielkie „P”?
Więcej
-
Wody geotermalne jako przyszłość energetyczna
2019-11-08Dzięki programom wspierającym OZE oczekiwany jest w Polsce wzrost wykorzystania wód geotermalnych. Od 1989 r. nie było tak korzystnych warunków finansowania budowy instalacji geotermalnych w Polsce jak obecnie.
Więcej
-
Piece "kopciuchy" pod lupą MPiT
2019-11-08Ograniczenie importu oraz kary za wprowadzanie na polski rynek tzw. „kopciuchów”, czyli kotłów na paliwo stałe, które nie spełniają wymogów - taki ma być efekt noweli Prawo ochrony środowiska, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. W egzekwowaniu nowych przepisów pomoże Inspekcja Handlowa wzmocniona o dodatkowe uprawnienia.
Więcej
-
Browary Kompanii Piwowarskiej przechodzą w 100% na energię elektryczną pochodzącą z wiatru dzięki współpracy z Innogy
2019-11-08Kompania Piwowarska SA, należąca do Asahi Breweries Europe Group, podpisała umowę typu PPA z innogy na zakup energii elektrycznej pochodzącej w 100% z odnawialnych źródeł energii (OZE). Od 2020 roku trzy browary Kompanii Piwowarskiej (Tyskie Browary Książęce w Tychach, Browar Dojlidy w Białymstoku i Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu) będą korzystały z energii elektrycznej produkowanej przez polską farmę wiatrową innogy Nowy Staw.
Więcej
-
Dobre przykłady użytkowania odnawialnych źródeł energii w samorządach
2019-11-07Pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł stało się w Polsce popularne po przystąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej. Wybrane samorządy działające na terenie różnych województw, m.in. zachodniopomorskiego, dokonały szybkiego rozwoju pod tym względem. Jednym z przykładów jest gmina Łobez.
Więcej
-
Potrzebne wielomiliardowe inwestycje w transformację polskiej energetyki
2019-11-07Polska energetyka w blisko 80 proc. opiera się na węglu. Według rządowych strategii w kolejnych latach jego udział ma sukcesywnie spadać, do 60 proc. w 2030 roku, przy równoczesnym zwiększaniu udziału odnawialnych źródeł, do 27 proc. w 2030 roku.
Więcej
-
Trump wycofuje USA z porozumienia paryskiego
2019-11-07Decyzja Donalda Trumpa nie jest dla nikogo zaskoczeniem, jednak nadal jest to decyzja niekorzystna, tak dla świata, jak i dla samych Stanów Zjednoczonych. Przede wszystkim jest ona sprzeczna z wolą większości społeczeństwa – ponad trzy czwarte wyborców popiera udział USA w porozumieniu paryskim. Ponadto z punktu widzenia zobowiązań USA ten krok nie jest potrzebny. Miękki charakter celów formułowanych przez państwa w ramach porozumienia oznacza, że i tak w efekcie robią tylko to, co chcą zrobić.
Więcej
-
Krajowe bezpieczeństwo energetyczne pilnie wymaga długoterminowej strategii
2019-11-06Za trzy lata błękitny surowiec ze złóż na Morzu Północnym popłynie do Polski gazociągiem Baltic Pipe. Ta inwestycja – podobnie jak rozbudowa gazoportu w Świnoujściu – znacząco pozwoli uniezależnić się od dostaw gazu z Rosji i poprawi krajowe bezpieczeństwo energetyczne.
Więcej
-
Aktualne dofinansowania do technologii odnawialnych źródeł energii dla samorządów woj. zachodniopomorskiego
2019-11-06Coraz więcej samorządów planuje wdrażanie nowoczesnych rozwiązań, których celem jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Podejmowane są kompleksowe działania, które mają m.in. obniżyć emisję pyłów i zanieczyszczeń do atmosfery, zmniejszyć pobór energii itp. Sprawdź, jakie są aktualne dofinansowania do technologii OZE kierowane do samorządów.
Więcej
-
10 lat temu tylko w rezerwacie - teraz wokół budynków publicznych
2019-11-06Na Podkarpaciu wokół budynków publicznych lub prywatnych posesji rośnie przeszło 20 tys. krzewów kłokoczki południowej. "A jeszcze dziesięć lat temu można ją było oglądać tylko w rezerwatach" - mówił rzecznik Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.
Więcej
-
System zbiórki i recyklingu odpadów opakowaniowych do poprawki
2019-11-06Co trzeci Polak w ogóle nie segreguje śmieci. Ci, którzy to robią, często segregują w niewłaściwy sposób. Dodatkowo część z prawidłowo posegregowanych odpadów i tak nie trafia do recyklingu. Nowe przepisy, nad którymi pracuje Ministerstwo Środowiska, mają zmienić ten stan rzeczy.
Więcej
-
Miasta coraz częściej stawiają na proekologiczne inwestycje
2019-11-05Ograniczenie smogu, zagospodarowanie wody deszczowej, powstawanie terenów zielonych – tego typu proekologiczne inicjatywy coraz częściej uwzględniane są w strategiach rozwoju polskich miast. – Takie są oczekiwania mieszkańców, którzy chcą, by miasta stawały się bardziej przyjaznymi miejscami do życia – podkreśla zastępca prezydenta Rudy Śląskiej.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności