- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
#klimaSENIORE
-
Należy trzykrotnie zwiększyć skalę działań unijnej polityki efektywności energetycznej - Raport "Energy Savings 2020"
2010-09-1715 września w Brukseli opublikowano raport "Energy Savings 2020" na temat efektywności energetycznej i możliwości oszczędzania energii w Europie. Dokument określa wymogi niezbędne do osiągnięcia celów przewidzianych na rok 2020 i sugeruje, jak uzyskać pożądane efekty.
Więcej
-
Jak zbudować sektor gazu łupkowego w Polsce?
2010-09-16Jeżeli Polska chce wykorzystać szansę, jaką stanowią potencjalnie bogate zasoby gazu łupkowego, musi przygotować się do tego z odpowiednim wyprzedzeniem. Potrzebna jest polska strategia wykorzystania zasobów gazu łupkowego.
Więcej
-
Redukcja emisji CO2 to wielomiliardowe oszczędności na zdrowiu
2010-09-16Według najnowszego raportu dwóch organizacji pozarządowych, jeżeli Unia Europejska podniesie swoje cele redukcyjne z obecnych 20 do 30%, na samej opiece zdrowotnej może zaoszczędzić nawet 30,5 mld euro rocznie. Polska mogłaby zyskać 4 mld euro w ciągu roku. Wnioski z dokumentu otwierają nowe spojrzenie na kierunki polityki klimatycznej UE.
Więcej
-
Europejski Tydzień Mobilności 2010: „Podróżuj mądrzej, żyj lepiej”
2010-09-16W dniach od 16 do 22 września 2010 r. setki miast i miasteczek w całej Europie, i nie tylko, wezmą udział w Europejskim Tygodniu Mobilności, największym w skali światowej wydarzeniu poświęconym transportowi miejskiemu zgodnemu z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Więcej
-
Sprzątanie na rowerach
2010-09-16W niedzielę 19 września br. przy Moście Gdańskim będzie czekało 100 rowerów. Co trzeba zrobić żeby móc pojeździć na rowerze? Za skorzystanie z rowerów trzeba będzie zapłacić, sprzątając Las Młociny.
Więcej
-
Jak zbudować sektor gazu łupkowego w Polsce?
2010-09-16Jeżeli Polska chce wykorzystać szansę, jaką stanowią potencjalnie bogate zasoby gazu łupkowego, musi przygotować się do tego z odpowiednim wyprzedzeniem. Potrzebna jest polska strategia wykorzystania zasobów gazu łupkowego.
Więcej
-
Prof. Kundzewicz: Z powodziami sobie nie radzimy - ani w Polsce, ani nigdzie na świecie
2010-09-16Na wzrost ryzyka powodziowego wpływa wiele różnych czynników. Przybywa terenów miejskich i woda nie ma gdzie wsiąknąć. Przyrost ludności jest znaczny, zatem ludzie zajmują nawet miejsca niechronione. W okolicach wielkich miast trzeciego świata slumsy powstają na terasach zalewowych. Nawet osoby świadome i bogate budują sobie rezydencje blisko rzek, bo tam jest ładnie. Rośnie potencjał strat, ponieważ nagromadziliśmy wiele wspólnego dobra - analizował prof. Zbigniew Kundzewicz z Instytutu Środowiska Rolniczego i Leśnego Polskiej Akademii Nauk.
Więcej
-
Jak zbudować sektor gazu łupkowego w Polsce?
2010-09-16Jeżeli Polska chce wykorzystać szansę, jaką stanowią potencjalnie bogate zasoby gazu łupkowego, musi przygotować się do tego z odpowiednim wyprzedzeniem. Potrzebna jest polska strategia wykorzystania zasobów gazu łupkowego.
Więcej
-
Zmiany klimatyczne? Winne procesy produkcyjne, a nie same krowy
2010-09-16Proekolodzy twierdzą, że za zmiany klimatyczne na Ziemi częściowo odpowiadają występujące u krów wzdęcia i odbijanie się gazów. Ale badania ostatnio przeprowadzone w kenijskim Międzynarodowym Instytucie Badań Żywego Inwentarza (International Livestock Research Institute, ILRI) sugerują, że emisję odbydlęcych gazów cieplarnianych możemy ograniczyć przez rekultywację zdegradowanych terenów, uszlachetnienie ras i zmianę zwierzęcej diety. Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS).
Więcej
-
Jak wygląda sytuacja energetyczna w Polsce?
2010-09-15O ciężkiej sytuacji polskiej energetyki, odnawialnych źródłach energii i Euro 2012, z Krzysztofem Żmijewskim, ekspertem w dziedzinie energetyki, rozmawia redaktor Ekologia.pl Piotr Moranowski.
Więcej
-
II Forum Ekoenergetyczne w Polkowicach
2010-09-15EkoMotoShow, Festiwal Filmów Ekologicznych, wystawy, jarmarki, warsztaty „dobrych praktyk”, wykłady i dyskusje – to wszystko na II Forum Ekoenergetycznym w Polkowicach, trwającym od 16 września br.
Więcej
-
Konkurs na stypendia Niemieckiej Fundacji DBU na rok 2010
2010-09-15Konkurs dla absolwentów wszystkich kierunków studiów zawierających w swoim programie tematykę: ochrony i zarządzania środowiskiem, ochrony przyrody, zrównoważonego rozwoju, edukacji ekologicznej.
Więcej
-
Tysiące osób pomogło niedźwiedziom polarnym!
2010-09-15W ostatnią sobotę, 11 września, na warszawskiej Agrykoli odbyła się szósta polska edycja ECCO Walkathonu, największego na świecie spaceru charytatywnego. W tym roku aż 19 500 osób wzięło w nim udział chcąc wesprzeć potrzebujących, m.in. WWF. Organizacja ekologiczna przekaże pieniądze na ratowanie niedźwiedzi polarnych.
Więcej
-
Merkel: Elektrownie jądrowe w Niemczech mogą działać do 2035 roku
2010-09-15Gdy Kanclerz Niemiec Angela Merkel zdobyła większość głosów w probiznesowej Partii Demokratów (FDP) w wyborach we wrześniu 2009 roku, obserwatorzy stwierdzili, że może ona zmodyfikować narodowy plan wycofania energii jądrowej i pozwolić, aby elektrownie pracowały dłużej niż zapowiadali to jej poprzednicy – od 10 do 15 lat.
Więcej
-
Migracje spowodowane zmianami klimatycznymi - niedostrzegany problem
2010-09-15Gdy mówimy o zmianach klimatycznych i ich skutkach, wówczas wśród wymienianych problemów pojawia się zagadnienie migracji. Nadaje się mu różną rangę, ale nie bagatelizuje. Przymusowa zmiana miejsca zamieszkania to negatywny skutek zachodzących w klimacie zmian, choć nikt nie stwierdza tego wprost.
Więcej
-
Powiązanie ekstremalnych zdarzeń pogodowych ze zmianami klimatu
2010-09-15Naukowcy, których prace są finansowane ze środków unijnych, badają powiązania między ekstremalnymi zdarzeniami pogodowymi a zmianami w budżecie emisji dwutlenku węgla na kontynencie europejskim. Naukowcy prowadzą prace w ramach czteroletniego projektu CARBO-EXTREME (Lądowy obieg węgla w zmienności i ekstremach klimatycznych - paneuropejska synteza), który kwotę 3,3 mln EUR ze swojego budżetu w wysokości 4,6 mln EUR otrzymał z tematu "Środowisko" Siódmego Programu Ramowego (7PR).
Więcej
-
Złe czasy dla BP
2010-09-14Po czterech miesiącach nieudanych prób, na początku sierpnia br. udało się zatamować wyciek ropy powstały po wybuchu na platformie Deepwater Horizon. Do tej pory operacje zatkania wypływu kosztowały BP 8 mld dolarów, a wypłacone odszkodowania pochłonęły prawie 400 mln. Nie jest pewne, skąd koncern pozyska dalsze fundusze na odkupienie swoich win, gdyż nowy projekt amerykańskiej ustawy o eksploatacji może mu uniemożliwić dalsze wydobycie ropy u wybrzeży USA.
Więcej
-
Buzek: innowacyjność - zadanie polskiej prezydencji w UE
2010-09-14Jednym z najważniejszych zadań polskiej prezydencji w UE będzie wzmocnienie unijnej gospodarki dzięki innowacyjności i konkurencyjności - powiedział podczas konferencji na XX Forum Ekonomicznym w Krynicy przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.
Więcej
-
Recykling daje owoce
2010-09-14Już w najbliższy piątek warszawiacy (i nie tylko) będą mogli zamienić np. zużyte świetlówki na gruszki, butelki plastikowe na jabłka a makulaturę na śliwki. Jednym słowem różne domowe odpady zamieniamy na owoce. To będzie pierwsza tak owocna ekoakcja w Polsce!
Więcej
-
Czy biznes jest gotowy na eko-biuro?
2010-09-14Sadzonki roślin w doniczkach jako żywą cząstkę środowiska zabrali do swoich biur uczestnicy eko-happeningu, który odbył się 10 września 2010 r. Wcześniej wzięli udział w dyscyplinach sportowych zorganizowanych w formie recyklingu na wesoło, szlakiem wtórnego życia odpadów. O tym jak prowadzić eko-biuro i organizować zielone wydarzenia opowiadali organizatorzy – eksperci z Fundacji Aeris Futuro. W ten sposób otwarto ogólnopolski konkurs dla firm.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności