- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Dofinansowania i dotacje
-
Sztuczna inteligencja wkracza do walki ze sprzedażą nielegalnych kopciuchów
2019-11-29Sztuczna inteligencja (AI) pomoże eliminować sprzedaż nielegalnych kopciuchów sprzedawanych przez internet - poinformowała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, która podpisała w tej sprawie porozumienie z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Polskim Alarmem Smogowym.
Więcej
-
Premier liczy na podwojenie liczby wniosków w programie "Czyste powietrze"
2019-11-28W ramach programu "Czyste powietrze" w przyszłym roku powinno być złożonych około 200 tys. wniosków - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki odpowiadając na pytania internautów podczas transmisji na Facebooku.
Więcej
-
W Rybniku lokalne władze rezygnują z używania plastikowych opakowań i naczyń
2019-11-28Władze lokalne Rybnika chcą wyeliminować z użytku plastikowe naczynia, opakowania czy gadżety, używanie dotychczas w magistracie i miejskich jednostkach. Uchwałę w tej sprawie przyjęli rybniccy radni. Chodzi o zapobieganie negatywnemu wpływowi produktów z tworzyw sztucznych na środowisko naturalne i zdrowie człowieka - tłumaczą urzędnicy.
Więcej
-
CAN-Europe wzywa do poprawy Krajowych Planów Energii i Klimatu
2019-11-28Do końca 2019 roku kraje unijne muszą dostarczyć Komisji Europejskiej ostateczne wersje Krajowych Planów Energii i Klimatu, aby pokazać w jaki sposób przyczynią się do osiągnięcia unijnych celów klimatycznych na rok 2030. Nowy raport CAN-Europe pokazuje jak poprawiły się postanowienia poszczególnych krajów od momentu przekazania rekomendacji przez Komisję Europejską.
Więcej
-
Instalatorzy paneli słonecznych dołączają do programu "Mój Prąd"
2019-11-27Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał porozumienie z pięcioma firmami z branży fotowoltaicznej. Instalatorzy PV z tych firm mogą odtąd - w imieniu swoich klientów - grupowo przekazywać do funduszu ich wnioski o dofinansowanie - podano w piątek w komunikacie.
Więcej
-
Hiszpania za podniesieniem przez UE cięć gazu do 50%
2019-11-27Hiszpańska minister Teresa Ribera jest zaangażowana w dążenie Hiszpanii (i całej UE) do osiągnięcia „neutralności klimatycznej” w 2050r., czyli osiągnięcia równowagi 0 emisji CO2, tak aby uwalnianie gazów do atmosfery było równoważone lub neutralizowane przez pochłaniacze (lasy, inne systemy lub technologie). Minister opowiada się również za podniesieniem europejskiego celu na 2030r.
Więcej
-
Farma fotowoltaiczna na składowisku odpadów
2019-11-26Z początkiem marca 2020 r. w Kobiernikach pod Płockiem (Mazowieckie) na składowisku śmieci tamtejszego Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami (PGO) uruchomiona zostanie farma fotowoltaiczna o mocy prawie 1 MW. Zapewni ona dostawy energii elektrycznej dla tego zakładu.
Więcej
-
Mix energetyczny będzie w przyszłości kształtowany przez obywateli
2019-11-26Energetyka prosumencka może przyczynić się do poprawy lokalnego bezpieczeństwa energetycznego, dywersyfikacji dostaw, zwiększenia produkcji energii z OZE oraz zapewnić korzyści m.in. samorządom czy spółdzielniom mieszkaniowym.
Więcej
-
Pozostało tylko 10 lat na powstrzymanie negatywnych zmian klimatu
2019-11-25Jeśli nie podejmiemy natychmiastowych działań na rzecz ochrony klimatu, temperatura na świecie przekroczy bezpieczny poziom 1,5° Celsjusza w 2040 roku – wskazują eksperci Międzyrządowego Panelu ds. Badań Zmian Klimatu.
Więcej
-
Miesiąc pozbawienia wolności dla mieszkańca palącego drewnem i węglem
2019-11-25Krakowski sąd skazał na miesiąc pozbawienia wolności mieszkańca, który palił w piecu centralnego ogrzewania drewnem i węglem - zabronionymi rodzajami paliw - poinformował rzecznik straży miejskiej Marek Anioł.
Więcej
-
Ruda Śląska: W przyszłym roku decyzja środowiskowa ws. spalarni odpadów
2019-11-22W pierwszej połowie 2020 r. samorząd Rudy Śląskiej ma wydać decyzję środowiskową ws. budowy Ekologicznego Centrum Odzysku Energii, gdzie mają być spalane tzw. odpady resztkowe i osady ściekowe. Postępowanie w tej sprawie toczy się po raz drugi. Na składanie uwag mieszkańcy mają czas do 3 grudnia.
Więcej
-
15 polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu
2019-11-22Najnowsza publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu zawiera opis 15 przykładowych praktyk z zakresu gospodarki o obiegu zamkniętym, realizowanych przez przedsiębiorstwa w Polsce. Wydawnictwo ukazuje coraz popularniejszy trend łączenia realizacji celów środowiskowych z biznesowymi poprzez odejście od modelu liniowego na rzecz ekonomii cyrkularnej.
Więcej
-
"Mój prąd": 10 tys. wniosków miesięcznie i wydanie miliarda złotych w 2 lata
2019-11-2110 tys. wniosków miesięcznie i wydanie miliarda złotych w 2 lata - tak realizację programu "Mój Prąd", dot. finansowania instalacji słonecznych, widzi Piotr Woźny, szef NFOŚiGW. Jego zdaniem gminy wiejskie i miejsko-wiejskie - to ziemia obiecana dla fotowoltaiki.
Więcej
-
Inicjatywa dla Białegostoku chce szybszych działań miasta w walce ze smogiem
2019-11-21Działacze Inicjatywy dla Białegostoku domagają się od władz miasta szybszych działań w walce ze smogiem. We wtorek (19 listopada) w urzędzie miasta złożyli listę pytań o to, jakie działania są realizowane, by poprawić jakość powietrza w Białymstoku.
Więcej
-
Wrocław bierze się za smog
2019-11-20330 mln zł chce przeznaczyć Wrocław do 2024 r. na działania związane z likwidacją starych pieców. Mieszkańcy jednego lokalu będą mogli otrzymać w sumie 20 tys. zł na wymianę pieca i okien, a także ubiegać się o zwolnienia z czynszów i dopłaty do rachunków.
Więcej
-
Jak zmienią się rachunki za prąd w 2020 roku?
2019-11-20Urząd Regulacji Energetyki analizuje wnioski taryfowe na 2020 r. sprzedawców energii, ale jest za wcześnie na ocenę poziomu ewentualnej zmiany kosztu energii elektrycznej dla gospodarstw domowych - poinformował URE.
Więcej
-
Ruszają prace nad podziałem Ministerstwa Środowiska
2019-11-19Desygnowany na ministra środowiska Michał Woś zajmie się podziałem dotychczasowego resortu, podczas gdy desygnowany na ministra klimatu Michał Kurtyka zajmie się pilnymi negocjacjami klimatycznymi. Woś i Kurtyka zostali w piątek oficjalnie wprowadzeni do MŚ.
Więcej
-
Notatka z warsztatów w Imielinie w ramach projektu pt.” Transformacja energetyczna - sprawiedliwe odejście od węgla”
2019-11-19Warsztaty w ramach ww. projektu zostały zorganizowane przez Instytut na rzecz Ekorozwoju i Fundację im. Henrich’a Boell’a, w których wzięło udział 16 osób.
Więcej
-
Prezydent Bielska-Białej wydał zarządzenie chroniące drzewa w mieście
2019-11-18Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski zobowiązał zarządzających nieruchomościami w imieniu gminy do dbałości o drzewa i krzewy oraz o prowadzenie inwestycji tak, by zachować jak największą ich liczbę - podał we wtorek rzecznik magistratu Tomasz Ficoń.
Więcej
-
Powodzie w miastach będą coraz częstsze
2019-11-15Z powodu globalnych zmian klimatu trzeba się liczyć z tym, że powodzie w miastach będą coraz częstsze - powiedział hydrolog, prof. Artur Magnuszewski. Jak miasta mogą chronić się przez powodziami spowodowanymi przez gwałtowne opady?
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności