- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Dofinansowania i dotacje
-
Powietrze w Warszawie nie nadaje się do oddychania
2012-03-23Zgodnie z pomiarami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, prowadzącego monitoring jakości warszawskiego powietrza, wyczerpany został roczny limit zanieczyszczenia powietrza na rok 2012.
Więcej
-
Ustawa o OZE: jakie zmiany w nowym projekcie?
2012-03-23W drugim projekcie ustawy o OZE Ministerstwo Gospodarki chce wprowadzić znaczące zmiany. Jakie i czy będą one korzystne dla branży?
Więcej
-
I Samorządowa Konferencja Klimatyczna
2012-03-22Instytut na Rzecz Ekorozwoju i Związek Powiatów Polskich zapraszają na I Samorządową Konferencję Klimatyczną, która odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2012 r. w Centrum Konferencyjnym w Warszawie przy ulicy Puławskiej 15.
Więcej
-
Zakończenie projektu „Wpływ zmian klimatu na środowisko, gospodarkę i społeczeństwo”
2012-03-22W dniach 14-15 marca 2012 r. odbyła się konferencja "Klęski żywiołowe a bezpieczeństwo wewnętrzne kraju", podsumowująca wyniki prac badawczych w ramach projektu "Wpływ zmian klimatu na środowisko, gospodarkę i społeczeństwo". Rozpoczęcie przedsięwzięcia przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynikało z potrzeby oszacowania skutków ekonomicznych i społecznych dla Polski, jakie niosą za sobą zmiany klimatyczne. Badania mają strategiczne znaczenie dla rozwoju gospodarczego państwa.
Więcej
-
Clean Air Task Force w Warszawie o wydobyciu gazu łupkowego
2012-03-227 marca 2012 roku w Warszawie odbyły się warsztaty na temat złotych zasad wydobycia gazu ze złóż niekonwencjonalnych. Podsumowaniem warsztatów będzie specjalny raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej "World Energy Outlook 2012: Golden rules for uncoventional gas prospects", który ukaże się 29 maja. Na spotkaniu zorganizowanym przez Ministerstwo Gospodarki wspólnie z IEA oraz władzami Meksyku obecni byli przedstawiciele amerykańskiej organizacji Clean Air Task Force, której uwagi poniżej prezentujemy.
Więcej
-
Ministerstwo Gospodarki zgadza się z postulatami Greenpeace. Aktywiści wolni
2012-03-22Podczas spotkania, które odbyło się 21 marca w Warszawie, przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki potwierdzili, że zgadzają się z postulatami Greenpeace w kwestii powstrzymania skandalicznego procederu, jakim jest współspalenie węgla z biomasą. Ustalono, że ministerstwo dołoży wszelkich starań w celu stopniowego ograniczenia współspalnia, a w przyszłości całkowitego jego wyeliminowania.
Więcej
-
Bezpieczeństwo na kolei priorytetem resortu
2012-03-22Rewitalizacja linii kolejowych, wymiana rozjazdów oraz modernizacja przejazdów kolejowych to trzy duże programy rządowe, które przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na kolei – powiedział minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak 15 marca br. w Sejmie, przedstawiając informację rządu na temat stanu bezpieczeństwa w transporcie kolejowym oraz powodów opóźniających się inwestycji drogowych i kolejowych.
Więcej
-
Parlament Europejski za gospodarką niskoemisyjną do 2050 roku
2012-03-21Unijna gospodarka powinna stać się bardziej konkurencyjna i mniej zależna od paliw kopalnych jeszcze przed rokiem 2050 – głosi niewiążąca rezolucja wystosowana 15 marca 2012 roku przez Parlament Europejski. Europosłowie uważają, że UE powinna zacieśnić kontrolę nad energetyką, transportem i rolnictwem tak, by zmniejszyć emisję CO2 i usprawnić unijny system handlu emisjami (ETS).
Więcej
-
MG konsultuje z Greenpeace kierunki rozwoju sektora odnawialnych źródeł energii
2012-03-21Przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki spotykają się dzisiaj z reprezentantami Greenpeace, by rozmawiać o kierunkach rozwoju sektora odnawialnych źródeł energii w Polsce.
Więcej
-
Zieloni: Gazu nie da się pić!
2012-03-21Zieloni złożyli 16 marca br. wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o przeprowadzenie kompleksowej kontroli procesu udzielania koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce. Z przewodniczącymi partii Zieloni, Agnieszką Grzybek i Radosławem Gawlikiem, spotkał się prezes NIK Jacek Jezierski. NIK przeprowadzi kontrolę jeszcze w tym roku.
Więcej
-
Departament Energii Odnawialnej
2012-03-21Grzegorz Wiśniewski na blogu odnawialny.blogspot.com: Na wniosek wicepremiera Pawlaka i decyzją premiera Tuska w Ministerstwie Gospodarki (MG) tydzień temu utworzony został Departament Energii Odnawialnej (DEO). W strukturze ministerstwa departament podlega ministrowi Mieczysławowi Kasprzakowi – sekretarzowi stanu w ministerstwie, de facto pierwszemu zastępcy ministra gospodarki i obecnie wicepremiera.
Więcej
-
Dokonano wyboru Moderatorów Debat Klimatycznych
2012-03-20W okresie od Października 2012 do marca 2013 roku Instytut na rzecz Ekorozwoju przeprowadzi ponad 80 debat klimatycznych w powiatach rozsianych po całej Polsce. Aby sprawnie przeprowadzić cały proces w marcu zakończyła się rekrutacja Moderatorów Debat Klimatycznych.
Więcej
-
Czego można się spodziewać w perspektywie średnioterminowej w EU ETS
2012-03-20Nie należy raczej oczekiwać, aby Polska w pojedynkę była w stanie przez dłuższy czas blokować wspólne zamierzenia pozostałych państw członkowskich Unii Europejskiej w zakresie długoterminowej polityki ochrony klimatu. Jeżeli tak, to przyjrzyjmy się czego można się spodziewać się w najbliższym czasie w tym zakresie.
Więcej
-
Skończyć z oszustwem – Nie spalajmy lasów!
2012-03-20Ogromny transparent jest przygotowywany do powieszenia na chłodni kominowej elektrowni Turów. W ten sposób Greenpeace chce zaapelować o powstrzymanie oszustwa, jakim jest dofinansowanie jako energii odnawialnej spalania drewna zmieszanego z węglem.
Więcej
-
Xavier Noyon – sekretarz generalny Europejskiej Federacji Przemysłu Energetyki Słonecznej (ESTIF) o rynku kolektorów słonecznych i regulacjach
2012-03-20Wśród tegorocznych uczestników V Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej – największego spotkania dla polskiej energetyki słonecznej, które odbędzie się w dniu 18 kwietnia 2012 r. w Krakowie, nie zabraknie przedstawicieli rynków zagranicznych, min. jako prelegent udział weźmie Xavier Noyon – sekretarz generalny Europejskiej Federacji Przemysłu Energetyki Słonecznej (ESTIF).
Więcej
-
100 dobrych argumentów przeciwko energii atomowej
2012-03-19Z inicjatywy przedsiębiorstwa energetycznego Elektrizitätswerke Schönau powstał projekt-ulotka "100 dobrych argumentow przeciwko energii atomowej". Informuje ona o niebezpieczeństwach, jakie niesie ze sobą energia atomowa — poczynając od wydobycia uranu, poprzez eksploatację elektrowni atomowych, na utylizacji odpadów radioaktywnych kończąc.
Więcej
-
Realizacja protokołu z Kioto zagraża stepom Ukrainy
2012-03-19Przeważającą część terytorium Ukrainy zajmuje strefa stepowa i lasostepowa. Przy czym naturalnych fragmentów stepów ostało się nie więcej niż 1%. Z tego powodu wielka ilość stepowych gatunków zwierząt i roślin trafiła do czerwonej księgi Ukrainy. Ściśle związane z biotopem stepowym, gatunki te nie mogą żyć w żadnym innym miejscu. Od ocalenia stepów zależy istnienie 159 z 543 gatunków zwierząt i 276 z 826 gatunków roślin wpisanych do czerwonej księgi Ukrainy.
Więcej
-
Miasta (nie) dla pieszych
2012-03-19Od ponad 30 lat obserwujemy w świecie zachodnim renesans miejskiego stylu życia. Opiera się on na symbolicznej wymianie: miejsce człowieka z samochodem zajmuje człowiek bez samochodu. "Miasto kompaktowe", "miasto 5-minutowe", "miasto małych odległości" to przykładowe nazwy nowych idei. Pieszy użytkownik ląduje w centrum zainteresowania już nie tylko miejskich aktywistów, lecz również coraz szerszych rzesz urbanistów i niektórych polityków.
Więcej
-
Krakowski Rower Miejski
2012-03-18Miasto chce rozbudować sieć miejskich wypożyczalni rowerów. W tym celu ogłoszono przetarg na operatora, który będzie zarządzał systemem miejskich jednośladów. Termin składania wniosków o zawarcie umowy koncesji mija 26 marca.
Więcej
-
Słoneczne elektrownie termalne wydajne jak klasyczne
2012-03-17Naukowcy z USA opracowali nowe materiały, które zwiększają wydajność słonecznych elektrowni termalnych. Mogą one umożliwić tym elektrowniom konkurowanie z energetyką opartą na paliwach kopalnych – poinformował magazyn Technology Review.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności