- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje
-
Uzgodnienia Rady Europejskiej w obszarze klimatu i energii
2014-03-23Jednym z punktów posiedzenia Rady Europejskiej, która zebrała się w dniach 20-21 marca, była dyskusja kwestii związanych z klimatem i energią. Choć nie zostały podjęte żadne przełomowe decyzje to warto podkreślić, że została podtrzymana gotowość to osiągnięcia ambitnych celów w tych obszarach.
Więcej
-
20. rocznica wejścia w życie Ramowej Konwencji ONZ w sprawie Zmian Klimatu
2014-03-21Dzisiaj, tj. 21 marca 2014 roku, przypada 20. rocznica wejścia w życie Ramowej Konwencji ONZ w sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC). Jest to właściwy moment, by docenić zarówno jej dalekowzroczność oraz poczynione w jej ramach działania, jak i tysiące ludzi w nią zaangażowanych.
Więcej
-
Jak powinna wyglądać wewnętrzna i zewnętrzna polityka klimatyczna Polski? [WIDEO]
2014-03-20Przedstawiamy Państwu kilkuminutowy skrót debaty on-line "Polska wobec celów pakietu energetyczno-klimatycznego UE na 2030 rok", zorganizowanej przez Instytut na rzecz Ekorozwoju i portal ChronmyKlimat.pl, która odbyła się 26 lutego br. z udziałem przedstawicieli biznesu, nauki i organizacji pozarządowych.
Więcej
-
Polityka klimatyczno-energetyczna UE: reguły gry są równie ważne jak ambitne cele klimatyczne
2014-03-18Polski rząd niesłusznie obawia się ambitnego celu redukcji emisji gazów cieplarnianych na 2030 rok, bo przy odpowiedniej konstrukcji prawnej na polityce klimatycznej może zyskać i środowisko, i gospodarka, uważa fundacja prawnicza ClientEarth. W czwartek 20 marca szefowie państw będą rozmawiać o nowej unijnej polityce klimatyczno-energetycznej.
Więcej
-
Paryż wprowadza ograniczenia w ruchu samochodów
2014-03-18W ostatnich dniach stężenie zanieczyszczeń w powietrzu w Paryżu znacznie przekroczyło dopuszczalne normy. W efekcie od 17 marca br. wprowadzono w mieście ograniczenia w ruchu samochodów.
Więcej
-
Statua Wolności i Opera w Sidney znikną pod wodą?
2014-03-16Czy Statua Wolności, Opera w Sydney oraz Londyńska Tower znikną pod wodą? Jeżeli nie powstrzymamy postępujących zmian klimatycznych, to utracimy jedne z najbardziej rozpoznawalnych i cennych zabytków na świecie – wynika z badania opublikowanego na łamach czasopisma "Environmental Research Letters".
Więcej
-
Polska grozi wetem wobec pakietu klimatycznego
2014-03-14Polscy politycy zapowiadają sprzeciw wobec Pakietu 2030, który zakłada m.in. 40-proc. zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Pakiet ma być przedmiotem unijnego szczytu w dniach 20–21 marca. Polsce nie podoba się głównie brak konkretnych propozycji zróżnicowania limitu redukcji dla różnych państw.
Więcej
-
Klimat w Polsce już się zmienił
2014-03-12W październiku 2013 roku rząd przyjął Strategiczny Plan Adaptacji dla sektorów i obszarów wrażliwych na zmiany klimatu do 2020 roku z perspektywą do roku 2030. Co, zdaniem autorów, czeka nas w najbliższych dwóch dekadach?
Więcej
-
Dwie wizje – jeden klimat
2014-03-11Na łamach dziennika "Rzeczpospolita" różnymi wizjami polityki klimatyczno-energetycznej wymienili się politycy. Najpierw swoimi przemyśleniami podzielił się z czytelnikami, nieusatysfakcjonowany propozycjami Komisji Europejskiej, europoseł Konrad Szymański. Do odpowiedzi poczuła się wywołana komisarz ds. działań w dziedzinie klimatu, Connie Hedegaard.
Więcej
-
C. Hedegaard: polityka klimatyczna zwiększy bezpieczeństwo Europy
2014-03-08W miniony poniedziałek, 3 marca 2014 r., unijni ministrowie ds. energii oraz środowiska spotkali się w sprawie przyszłości polityki klimatyczno-energetycznej UE. Obecna na spotkaniu komisarz ds. polityki klimatycznej Connie Hedegaard podkreśliła, że realizacja unijnej polityki klimatycznej zwiększa bezpieczeństwo Unii Europejskiej dzięki zmniejszeniu jej zależności od importu paliw kopalnych.
Więcej
-
Cele UE na 2030 rok szansą na rozwój polskiej gospodarki
2014-03-03W środę, 26 lutego br. odbyła się pierwsza debata online Instytutu na rzecz Ekorozwoju. – Polityka klimatyczna jest w Polsce tematem niepoprawnym politycznie, a powinna być jednym z priorytetowych, gdyż dotyczy przyszłości naszego kraju, którą trzeba zaplanować już teraz – mówił w trakcie niej prof. Tadeusz Skoczkowski. – Mam nadzieję, że nasze dzisiejsze spotkanie zapoczątkuje prawdziwe społeczne konsultacje na różnych szczeblach – odpowiadał dr Andrzej Kassenberg.
Więcej
-
Są środki dla państw wyspiarskich na adaptację do zmian klimatu
2014-02-28Małe kraje wyspiarskie mogą liczyć na międzynarodową pomoc w zakresie działań adaptacyjnych wynikających z globalnego ocieplenia. Będą one pochodzić z Zielonego Funduszy Klimatycznego, który powstał na mocy decyzji podjętych podczas szczytu COP 17 w Durbanie w 2011 r.
Więcej
-
Scenariusze klimatyczne Polski w XXI wieku
2014-02-27Co czeka Polskę w ciągu najbliższych dziesięcioleci w związku ze zmianami klimatu? Czy powinniśmy powoli przyzwyczajać się do zim, takich jak obecna? Czy, jak przewidują niektóre ośrodki meteorologiczne, najbliższe lato, który ma należeć do najcieplejszych w historii pomiarów, jest jedynie zapowiedzią tego, co przyniosą następne dekady? Odpowiedzi próbują udzielić eksperci z projektu Klimada.
Więcej
-
Zakończenie debaty online „Polska wobec celów pakietu energetyczno-klimatycznego UE na 2030 rok”
2014-02-26Pierwsza debata online "Polska wobec celów pakietu energetyczno-klimatycznego UE na 2030 rok", zorganizowana przez Instytut na rzecz Ekorozwoju i portal ChronmyKlimat.pl, dobiegła końca. Już wkrótce na portalu Chronmyklimat.pl znaleźć będzie można zapis wideo dyskusji oraz materiały podsumowujące jej przebieg.
Więcej
-
Cele pakietu klimatyczno-energetycznego a sprawa polska
2014-02-26W ubiegłym miesiącu Komisja Europejska przedstawiła swoje propozycje celów pakietu klimatyczno-energetycznego w perspektywie 2030 r., czym wywołała kolejną falę dyskusji. Polska należy do krajów, w których decydenci zdają się nie dostrzegać faktu, że Europa nie szuka już odpowiedzi na pytanie "co robić?" ani tym bardziej "czy działać?", ale pracuje nad konstruktywną odpowiedzią na pytanie "jak?".
Więcej
-
[JUŻ JUTRO] Debata online „Polska wobec celów pakietu energetyczno-klimatycznego UE na 2030 rok”
2014-02-2526 lutego 2014 roku o godz. 11.00 zapraszamy na debatę "Polska wobec celów pakietu energetyczno- klimatycznego UE na 2030 rok". Spotkanie będzie transmitowane na żywo na stronie www.chronmyklimat.pl/transmisja.html. Zachęcamy do oglądania i zadawania pytań!
Więcej
-
Andrzej Kassenberg o polityce klimatycznej UE do roku 2030 [WIDEO]
2014-02-17Pod koniec stycznia Komisja Europejska przedstawiła cele dotyczące redukcji emisji i udziału odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Europy w 2030 roku. Dr Andrzej Kassenberg, prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju, w wywiadzie dla portalu ChronmyKlimat.pl komentuje styczniową propozycję KE.
Więcej
-
Piechociński: Polska chce być eksporterem netto energii
2014-02-13W poniedziałek, 10 lutego br. w siedzibie PAP, odbyła się konferencja "Unijny pakiet klimatyczny a polski przemysł". Udział w niej wzięli m. in. wicepremier i minister gospodarki, Janusz Piechociński, wiceminister środowiska i pełnomocnika rządu ds. klimatu, Marcin Korolec, oraz przedstawiciele polskiego przemysłu ciężkiego.
Więcej
-
Grupa Wyszehradzka o klimacie
2014-02-11W Budapeszcie odbyło się nieformalne spotkanie ministrów ds. zmian klimatu i środowiska Grupy Wyszehradzkiej (V4) oraz Bułgarii i Rumunii. Jednym z głównym tematów rozmów była polityka klimatyczna Unii Europejskiej po 2020 roku. W spotkaniu wziął udział wiceminister Marcin Korolec.
Więcej
-
Parlament Europejski krytykuje Komisję Europejską
2014-02-06Głosowanie z 4 lutego w którym posłowie PE dali wyraz swojej dezaprobacie dla propozycji KE przedstawionych w ubiegłym tygodniu w ramach pakietu klimatyczno-energetycznego na 2030 r., pokazuje, że droga do uzgodnień będzie niełatwa i wyboista.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności