- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje
-
Górny Śląsk – życie po węglu
2011-09-23Zielony projekt przyszłości powinien być szczególnie pożądany na Górnym Śląsku, z racji jego zależności od wydobycia węgla, problemów ekologicznych czy kulejącego transportu publicznego. Im szybciej nasz region rozpocznie marsz w kierunku ekologicznej transformacji, tym lepiej będzie przygotowany na przyszłe wyzwania.
Więcej
-
W 2020 r. sektor energetyki słonecznej będzie konkurencyjny cenowo
2011-09-23Europejska energetyka słoneczna już pod koniec dekady będzie mogła skutecznie konkurować pod względem kosztów z konwencjonalnymi formami produkcji energii w Europie, poinformowało największe na świecie stowarzyszenie energii słonecznej – Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Fotowoltaicznego (EPIA).
Więcej
-
Unia chroni zasoby
2011-09-23Plan działania mający na celu przekształcenie gospodarki europejskiej w gospodarkę zrównoważoną do 2050 r. – to nowy projekt Komisji Europejskiej. Określono w nim, w jaki sposób możemy doprowadzić do wzrostu gospodarczego uwzględniającego efektywne wykorzystanie zasobów, co ma zasadnicze znaczenie dla naszego dobrobytu w przyszłości.
Więcej
-
Pieprz i wanilia – głosuj na najlepsze i najgorsze wypowiedzi polityków na temat ochrony klimatu!
2011-09-23Koalicja Klimatyczna zaprasza do szóstej i ostatniej szansy na ocenę opinii wyrażanych przez naszych aktualnych ministrów, posłów i posłanki. Głosowanie trwa do piątku, 21 października.
Więcej
-
GDOŚ upublicznił projekty sektorowych wytycznych ornitologicznych i chiropterologicznych
2011-09-23Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska opublikowała dnia 14 września bieżącego roku istotne dla branży wytyczne środowiskowe dla sektora energetyki wiatrowej.
Więcej
-
Topniejące lodowce otwierają organizmom morskim nowe drogi migracji
2011-09-22Tegoroczne topnienie lodowców osiągnęło tempo bliskie rekordowemu. W cieplejszym klimacie temperatura wód wzrasta, otwierają się nowe, dotąd niedostępne drogi migracji organizmów morskich. Stanowi to ogromne zagrożenie dla zachowania kruchej równowagi ekosystemów mórz, a również światowego rybołówstwa.
Więcej
-
Debata pod dywan
2011-09-22"Katastrofa w Fukushimie wywołała na całym świecie falę dyskusji o bezpieczeństwie i przyszłości energetyki jądrowej. U nas merytoryczną debatę zamieciono pod dywan" – twierdzi Robert Cyglicki, dyrektor programowy Greenpeace w Polsce.
Więcej
-
Już dzisiaj Europejski Dzień bez Samochodu
2011-09-22Dzisiaj obchodzimy Europejski Dzień Bez Samochodu. Zaledwie 5 procent wykształconych mieszkańców dużych polskich miast postrzega wzrost liczby samochodów i towarzyszących mu spalin za jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla środowiska – alarmuje WWF Polska. Wciąż częściej wybierają samochód jako środek transportu, nawet na krótkim odcinku.
Więcej
-
Wyrok Trybunału Konstytucyjnego korzystny dla wiatraków
2011-09-22Trybunał Konstytucyjny uznał, że podatkiem od nieruchomości mogą być obciążone jedynie budowle wprost wymienione w "Prawie budowlanym". Orzeczenie dotyczyło branży górniczej, będzie mieć jednak wpływ na energetykę wiatrową.
Więcej
-
Kampania "To nie krasnoludki palą śmieci"
2011-09-2212 września 2011, w samo południe, Fundacja Ekologiczna ARKA zorganizowała happening inaugurujący kolejną edycję kampanii "To nie krasnoludki palą śmieci", której celem jest informowanie o szkodliwości spalania śmieci w domowych piecach i o rozsądnej dla tego procederu alternatywie, czyli segregacji i recyklingu.
Więcej
-
PGE i Greenpeace przy jednym stole, czyli o atomie i wiatrakach na Forum Dialogu i Współpracy "Energia i Samorządność"
2011-09-22Ponad osiemdziesiąt osób przybyło na debatę „Morski wiatr kontra atom?", zorganizowaną w ramach Forum Dialogu i Współpracy "Energia i Samorządność", która odbyła się 15 września br. W trakcie spotkania eksperci reprezentujący zarówno zwolenników, jak i przeciwników energetyki jądrowej ustosunkowywali się do tez raportu, przygotowanego na zlecenie Greenpeace Polska i niemieckiej Fundacji im. Heinricha Boella przez Instytut Energetyki Odnawialnej "Morski wiatr kontra atom".
Więcej
-
Stanowiska
2011-09-21Poniżej przedstawiamy stanowiska Koalicji Klimatycznej oraz innych organizacji pozarządowych dotyczące szeroko rozumianej problematyki zmian klimatu.Koalicja Klimatyczna jest porozumieniem organizacji pozarządowych, wspólnie działających w celu zapobiegania wywołanym przez człowieka zmianom klimatu dla dobra ludzi i środowiska.
Więcej
-
Logika rolnika
2011-09-21– Słomę zbiera się lokalnie. Kupuje się urządzenia do jej przetwarzania, potem się ją rozdrabnia, prasuje, brykietuje i... wywozi 400 km. W to samo miejsce skąd się wywozi słomę, dostarcza się ludziom węgiel ze Śląska. Nie wiem, kto zezwala na taki brak logiki – mówi pan Sylwester Pewniak, właściciel gorzelni w Trębkach z przedpaleniskiem na słomę.
Więcej
-
Siemens obiera nowy kierunek: odnawialne źródła energii
2011-09-21Niemiecki przemysł idzie śladem rządu Angeli Merkel. Kanclerz Niemiec po tragedii w Fukushimie zapowiedziała wyłączenie wszystkich elektrowni jądrowych do 2022 roku. Decyzję o odejściu od energii atomowej na łamach tygodnika "Der Spiegel" ogłosił 18 września br. również Peter Löscher, prezes spółki Siemens.
Więcej
-
Ile energii odnawialnej produkujemy w Polsce?
2011-09-21– Brak aktualnych danych w zakresie produkcji energii z OZE to nie tylko brak przydatnych informacji, ale też podłoże do rozwoju mitów, a także pokusa do celowej dezinformacji – mówi w wywiadze dla wnp.pl Grzegorz Wiśniewski, prezes IEO.
Więcej
-
Innowacyjna instalacja ogniw fotowoltaicznych i pomp ciepła uruchomiona w WSPiA w Rzeszowie
2011-09-21System ogniw fotowoltaicznych przetwarzających energię słoneczną na prąd niskiego napięcia i instalację pomp pozyskujących ciepło z ziemi uruchomiono w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie.
Więcej
-
Litwa: Problemy z likwidacją Ignalińskiej Elektrowni Atomowej
2011-09-21Litewski wiceminister energetyki Romas Švedas 6 września złożył dymisję. Rezygnacja urzędnika odpowiedzialnego za realizację kluczowych projektów energetycznych w kraju – wygaszanie Ignalińskiej Elektrowni Atomowej (IEA), budowę nowej elektrowni w miejscowości Wisaginia (lit. Visaginas) i terminalu LNG – pociągnęła za sobą falę spekulacji.
Więcej
-
"Dobry klimat dla powiatów" - biuletyn nr 4
2011-09-20Zapraszamy do czwartego numeru biuletynu projektu "Dobry klimat dla powiatów". Tematem numeru jest OGIEŃ. Polecamy szczególnie artykul profesora Nowickiego "Czy energetyka słoneczna ma w Polsce przyszłość". Warto także zainteresować się artykułem Jacka Zadury "Świadomi zagrożenia", który pisze o przyczynach pożarów lasów i podaje sposoby, jak im zapobiegać. Oprócz tego jak zwykle aktualne informacje o działaniach projektowych.
Więcej
-
"Polacy zasługują na więcej"... czystej energii. Greenpeace na konwencji PiS
2011-09-20Podczas odbywającej się 18 września 2011 roku w Operze Krakowskiej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, dwójka aktywistów Greenpeace zjechała na linach nad scenę trzymając w rękach transparenty z hasłem parafrazującym wyborcze hasło PiS – "Polacy zasługują na więcej – czysta energia".
Więcej
-
Technologie magazynowania energii elektrycznej na dużą skalę pozwolą efektywnie wykorzystać energię odnawialną
2011-09-20Europa dąży do zwiększenia udziału źródeł energii odnawialnej (OZE) w ogólnej produkcji energii. Wysokie wykorzystanie OZE jest możliwe dzięki stworzeniu skutecznych metod magazynowania energii, co otwiera ogromne możliwości dla rozwoju tego rynku.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności