- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje
-
Lato z wiatrakami
2011-07-30"Wiatrak jaki jest, każdy widzi". A już na pewno warto, aby każdy z bliska sam zobaczył i ocenił, jak pracuje nowoczesna turbina wiatrowa. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) zachęca, abyśmy podczas naszych wakacyjnych podróży odwiedzali działające w Polsce parki wiatrowe. "To najlepszy sposób, aby wyrobić sobie własne zdanie na temat tego źródła energii i skonfrontować dotychczasową opinię z faktami" – przekonuje Krzysztof Prasałek prezes stowarzyszenia.
Więcej
-
NIK: NFOŚiGW zwleka z dotacjami na energetykę
2011-07-29Zdaniem Najwyższej Izby Kontroli NFOŚiGW nie spieszy się z realizacją dofinansowań na projekty mające na celu realizację polityki energetycznej Polski, a także programu budowy biogazowni w każdej gminie.
Więcej
-
Frost & Sullivan: Rynek smart meters – 26-proc. wzrost w Europie do 2017
2011-07-29Najwięcej zainstalowanych systemów przewiduje się w Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii (2010–2017), Europa Środkowo-Wschodnia pozostaje wciąż w tyle.
Więcej
-
Uprawnienia emisyjne dla producentów samochodów za ekoinnowacje
2011-07-29Producenci samochodów będą otrzymywać uprawnienia do emisji CO2, jeśli ich nowe samochody wyposażone będą w zatwierdzone "ekoinnowacje" – zakłada nowa regulacja przyjęta w poniedziałek przez Komisję Europejską. Prawa te będą mogły być sprzedawane w ramach unijnego systemu handlu emisjami (ETS).
Więcej
-
Dostępność danych klimatycznych na poziomie zaledwie 20 proc.
2011-07-28Czy historia może nam pomóc w zrozumieniu teraźniejszości? Jeżeli mówimy o zmianach klimatu Ziemi i pogłębianiu naszej wiedzy o tych zmianach, to odpowiedź brzmi: owszem. Wyniki nowych badań europejskich pokazują, że kiedy zrozumiemy, co działo się w niedalekiej przeszłości, będziemy mogli poszerzyć wiedzę o zmienności klimatycznej i reagować na nią.
Więcej
-
ETS a lotnictwo – czy równo znaczy sprawiedliwie?
2011-07-28Według prognoz do roku 2020 ruch pasażerski w lotnictwie zwiększy się dwukrotnie. Już teraz odpowiada za 3 proc. emisji CO2 w UE. W celu kontroli poziomu zanieczyszczeń w tym sektorze za rok europejskie loty zostaną objęte systemem handlu emisjami. Wiele państw jest przeciwnych takiemu rozwiązaniu twierdząc, że mocno się ono odbije na konkurencyjności pozaeuropejskich gospodarek.
Więcej
-
Energooszczędność się opłaca
2011-07-28Ponad połowa Polaków byłaby skłonna zainwestować w rozwiązania energooszczędne w trakcie remontu lub budowy, aby potem płacić niższe rachunki – wynika z najnowszego badania Instytutu Homo Homini dla Deutsche Bank PBC. Nieco mniej ankietowanych zdecydowałoby się na taki krok z troski o środowisko. Motywacja ekonomiczna może być z czasem tym silniejsza, im wyższe będą ceny energii.
Więcej
-
Krakowska AGH wykształci kadry dla poszukiwań i wydobycia gazu łupkowego
2011-07-27Kształceniem kadr specjalizujących się w poszukiwaniach i wydobyciu gazu łupkowego dla ORLEN Upstream zajmie się Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (AGH). Uczelnia zyska specjalistycznego partnera w zakresie wykładów, praktyk i staży zawodowych.
Więcej
-
50% energii z OZE w 2050 roku
2011-07-27Odnawialne źródła energii były tematem konferencji prasowej ministra Marka Sawickiego, zorganizowanej z udziałem prof. Janusza Gołaszewskiego, która odbyła się w poniedziałek 25 lipca 2011 r.
Więcej
-
8 sierpnia 2011 r. mija termin przekazywania danych do KOBiZE
2011-07-27Do 8 sierpnia zakłady przemysłowe objęte unijnym systemem handlu emisjami danych przekazują KOBIZE dane do wykazu bezpłatnych uprawnień do emisji. Na podstawie krajowych danych od elektrowni, elektrociepłowni i innych zakładów, które rozliczają się z emisji gazów cieplarnianych powstanie wykaz instalacji wraz z przyznaną liczbą uprawnień do emisji na okres 2013-2020.
Więcej
-
Bezpieczeństwo energetyczne UE z zachowaniem dostępnych cen energii i zasad zrównoważonego rozwoju
2011-07-26Unii Europejskiej potrzebne jest bezpieczeństwo energetyczne, a energia nie może być zbyt droga ani nie może zakłócać równowagi ekologicznej – wynika z debaty uczestników spotkania pt. „Polska prezydencja w Radzie UE i scenariusze energetyczne przyszłości”, które odbyło się w Warszawie 14 lipca br.
Więcej
-
Wyższy poziom CO2 w atmosferze powoduje uwalnianie silnych gazów cieplarnianych
2011-07-26Wyniki nowych badań przeprowadzonych przez naukowców z Trinity College Dublin w Irlandii sugerują, że gleba uwalnia metan i (mono) tlenek azotu, silne gazy cieplarniane, kiedy w atmosferze występuje wyższe stężenie CO2. Badania, których odkrycia opublikowano w czasopiśmie "Nature", zostały częściowo dofinansowane z grantu Działania Marie Curie Siódmego Programu Ramowego (7PR) UE. Naukowcy są przekonani, że zdolność ekosystemów lądowych do łagodzenia globalnego ocieplenia została przeceniona.
Więcej
-
Zielona gospodarka Unii
2011-07-26"Musimy się zastanowić, jak efektywnie wykorzystywać zasoby i jednocześnie chronić środowisko" – mówił w Sopocie komisarz Antonio Tajani podczas nieformalnej Rady UE ds. Konkurencyjności w gospodarce. Spotkanie poświęcone było kierunkom rozwoju polityki przemysłowej i ochrony środowiska. Obradom przewodniczył wicepremier Waldemar Pawlak.
Więcej
-
Prof. Żmijewski: "Celem Unii nie jest redukcja emisji. Chodzi o to, żeby CO2 było drogie"
2011-07-25Rynek Energii Odnawialnej rozmawia z prof. Krzysztofem Żmijewskim z Politechniki Warszawskiej, sekretarzem generalnym Społecznej Rady Narodowego Programu Redukcji Emisji.
Więcej
-
Dotacje na termomodernizację z NFOŚiGW
2011-07-25Ruszył nabór wniosków w konkursie NFOŚiGW dotyczącym dofinansowania projektów termomodernizacyjnych dla jednostek samorządowych.
Więcej
-
Naukowcy z UG badają, jak składować CO2 pod dnem Bałtyku
2011-07-24Naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego rozpoczęli badania możliwości magazynowania dwutlenku węgla pod dnem Morza Bałtyckiego i jego wpływu na ekosystem morski. Polscy badacze wchodzą w skład międzynarodowego zespołu realizującego projekt "Sub-seabed CO2 Storage: Impact on Marine Ecosystems (ECO2)".
Więcej
-
Kanadyjczycy uczą się oszczędzać
2011-07-24Kanadyjczykom doskonale wychodzi oszczędzanie energii, jednak mimo to emisja CO2 w ich kraju wzrosła o 15%. Z czego to wynika?
Więcej
-
Powstanie największa farma słoneczna na świecie
2011-07-24Amerykański deweloper National Solar Power wybuduje farmę fotowoltaiczną o mocy 400 MW – największą tego rodzaju instalację na świecie.
Więcej
-
Agencja Rynku Rolnego: dodatkowe dotacje na OZE
2011-07-23Agencja Rynku Rolnego przeznaczy dodatkowe środki w ramach działania "Modernizacja gospodarstw rolnych", które mogą zostać przeznaczone m.in. na projekty z zakresu energetyki odnawialnej.
Więcej
-
Polacy kupią auta elektryczne z ulgą podatkową?
2011-07-23Jak informuje "Puls Bizesu", Ministerstwo Gospodarki pracuje nad systemem zachęt, które mają skłonić Polaków do zakupu samochodów elektrycznych.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności