- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje
-
Polskie związki zawodowe na przekór oficjalnym stanowiskom międzynarodowych stowarzyszeń
2011-11-28Rozpoczęła się konferencja klimatyczna w Durbanie (COP 17). Podczas gdy polskie związki zawodowe wątpią w sens podpisywania globalnych porozumień w sprawie zmian klimatu i chcą renegocjacji unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego, międzynarodowe konfederacje związków zawodowych widzą konieczność wypracowania wiążącej umowy i apelują nawet o wyższe zobowiązania redukcji emisji.
Więcej
-
Gaz łupkowy w Polsce: na koncesjach straciliśmy 100 mld złotych
2011-11-28– Na koncesjach na wydobycie gazu łupkowego Polska mogła stracić wiele miliardów złotych – powiedział portalowi Ekologia.pl Mariusz-Orion Jędrysek, były Główny Geolog Kraju.
Więcej
-
Przed konferencją klimatyczną ONZ (COP 17)
2011-11-28Już w poniedziałek, 28 listopada, rozpoczyna się najważniejszy i największy szczyt negocjacyjny w sprawie zmian klimatu – konferencja klimatyczna ONZ (COP17). Tegoroczne spotkanie jest dla Polski szczególnie ważne ze względu na rolę polskiej prezydencji, która będzie koordynowała stanowisko negocjacyjne i działania Unii Europejskiej. Szczyt w Durbanie powinien być ważnym krokiem w stronę budowania przyszłości światowego reżimu ochrony klimatu.
Więcej
-
Energetyczni złodzieje w twoim domu
2011-11-28Telewizor i komputer włączone niemal bez przerwy, zapalone światło w pustych pomieszczeniach oraz nieodłączone od prądu ładowarki. Konsekwencją są wysokie rachunki za prąd, a także wysoka emisja zanieczyszczeń do atmosfery. Mimo to aż 32% z nas nie podejmuje żadnych działań w celu ograniczenia zużycia energii, wynika z raportu TNS OBOP1 przygotowanego na zlecenie Forum FREE.
Więcej
-
Dlaczego warto korzystać z carpoolingu?
2011-11-27Według opublikowanego niedawno przez Światową Organizację Meteorologiczną komunikatu prasowego ilość gazów cieplarnianych w atmosferze odnotowana w 2010 roku przekroczyła poziom z najczarniejszych prognoz naukowców. Niebagatelny wpływ na rosnące zanieczyszczenie kuli ziemskiej ma m.in. fakt, iż na świecie jest obecnie ponad 1 miliard samochodów (dane Ward's Automotive Group). Niepokojące jest dodatkowo, że w 78% przypadków, kierowca podróżuje sam.
Więcej
-
Klony polne dla Gąsiorowa
2011-11-277, 9 i 10 listopada Fundacja Aeris Futuro posadziła 100 klonów polnych w Gąsiorowie pod Warszawą w ramach offsetowania konferencji "Odpowiedzialna Energia", zorganizowanej 14 czerwca 2011 przez PGNiG i PwC w Warszawie.
Więcej
-
Polaku, szanuj wodę!
2011-11-26W XXI wieku brak wody może stać się najpoważniejszym problemem cywilizacyjnym. Jeśli obecne wzorce konsumpcji nie zmienią się, do 2025 roku prawie połowa ludzi na świecie będzie zamieszkiwała tereny z deficytem wody. Dlatego szanujmy wodę – apeluje WWF Polska wraz z Magdalena Różczką i Mateuszem Damięckim w ramach kampanii "SOS dla świata".
Więcej
-
26 listopada 2011 – Dzień Bez Kupowania
2011-11-26Co roku w ostatnią sobotę listopada w całej Europie świętowany jest Dzień Bez Kupowania. Również w Krakowie z tej okazji odbędzie się happening i akcja informacyjna. Po co to święto?
Więcej
-
PGE wybrało 3 potencjalne lokalizacje elektrowni jądrowej w Polsce
2011-11-25Choczewo, Gąski i Żarnowiec to trzy potencjalne lokalizacje dla przyszłej elektrowni atomowej. PGE Polska Grupa Energetyczna przestawiła swoje propozycje na konferencji prasowej, która odbyła się 25 listopada 2011 r.
Więcej
-
"Choinki nadziei" – świąteczna akcja fundacji Arka
2011-11-25Listopad za pasem, a przed nami piękny, przedświąteczny czas. Niestety nie wszystkim z nas kojarzy się on z miłymi przygotowaniami, ustrajaniem choinki, spędzaniem czasu z najbliższymi. W naszych Domach Spokojnej Starości wiele jest osób starszych, samotnych, schorowanych, które nie mają szansy przeżyć Świąt tak radośnie, jak my. Umilmy im choć na chwilę ten świąteczny czas, dołączając do społecznej akcji Arki "Choinki nadziei", organizowanej już po raz siódmy.
Więcej
-
Za 5 lat będzie już za późno
2011-11-25Międzynarodowa Agencja Energetyczna ostrzega: tylko natychmiastowe podjęcie kroków hamujących rozwój energetyki z paliw kopalnych może nas uchronić przed nieodwracalną zmianą klimatu. Czy uczestnicy szczytu klimatycznego w Durbanie wezmą sobie do serca te ostrzeżenia?
Więcej
-
Warsztaty "Z energetyką przyjazną środowisku za pan brat" w Gdańsku
2011-11-25Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju we współpracy z Polskim Klubem Ekologicznym – okręg wschodnio-pomorski zapraszają do udziału w warsztatach szkoleniowo-informacyjnych na temat energetyki przyjaznej środowisku, które odbędą się w dniu 1 grudnia 2011 r. w godz. 10.00-15.30 w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, ul. Trzy Lipy 3. Warsztaty są elementem realizowanego przez Instytut na rzecz Ekorozwoju przedsięwzięcia pod nazwą "Z energetyką przyjazną środowisku za pan brat".
Więcej
-
Czy OZE w Polsce będą naprawdę zielone?
2011-11-25Polska jest jednym z niewielu krajów w Europie, która nadal nie posiada map pokazujących wrażliwość przyrody na poszczególne rodzaje energii odnawialnej. Raport BirdLife Europe "Dążąc do wypełnienia celów energetycznych Europy w zgodzie z przyrodą" stwierdza, że konieczne jest przygotowanie takich map dla całego kraju i branie ich pod uwagę w procesie planowania przestrzennego i przyznawania pozwoleń na lokalizacje elektrowni.
Więcej
-
UE przed konferencją w Durbanie
2011-11-25Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, która rozpoczyna się 28 listopada w Durbanie (RPA), powinna doprowadzić do przyjęcia planu działania oraz do ustalenia ostatecznego terminu, w którym największe potęgi gospodarcze świata powinny porozumieć się w sprawie ambitnych, kompleksowych i prawnie wiążących ram działania w dziedzinie klimatu. Od przyjęcia tego porozumienia Unia Europejska uzależnia swój udział w drugim okresie realizacji zobowiązań przyjętych w protokole z Kioto.
Więcej
-
KE zaproponuje 500 mln euro na likwidację starych elektrowni
2011-11-25500 mln euro z nowego unijnego budżetu na likwidację przestarzałych elektrowni jądrowych w Bułgarii, na Litwie i Słowacji ma zaproponować w tym tygodniu Komisja Europejska. Nadal nie rozstrzygnięto jednak, czy kraje odpowiednio wydatkowały otrzymane już na ten cel środki.
Więcej
-
Państwo obcina limity emisji CO2 – firmy stracą duże pieniądze
2011-11-25Huty oprotestowały limit emisji na 2012 rok. Ministerstwo Środowiska przedłużyło konsultacje zmian – informuje"Rzeczpospolita".
Więcej
-
Efektywność energetyczna u źródeł – LinksDossier EurActiv
2011-11-24Zapotrzebowanie na energię rośnie ostatnio szybciej niż jej podaż, a świat zużywa jej zbyt wiele i robi to nieefektywnie. Wymusza to bardziej efektywne wytwarzanie, dostarczanie i wykorzystywanie energii. Tymczasem wciąż zbyt mało uwagi poświęca się korzyściom, jakie daje zwiększanie efektywności energetycznej po stronie jej producenta.
Więcej
-
Jaki miks energetyczny? Jaka Polska?
2011-11-24"Nie ma niczego innego niż to, co jest korzystne dla Polski" – takie motto dla debaty na temat przyszłego miksu energetycznego zaproponował Zbigniew Kamieński z Departamentu Rozwoju Gospodarki. Konieczna jest jednak odważna decyzja polityczna.
Więcej
-
Przez zmiany klimatu topnienie lodowców przebiega inaczej niż wcześniej
2011-11-24Proces cofania się lodowców, zdaniem doktora Dominica Hodgsona z Brytyjskiego Ośrodka Badań Antarktyki (British Antarctic Survey), przebiega inaczej niż zwykle: lód topnieje jednocześnie na obu biegunach. Ostatnio działo się tak 12 tysięcy lat temu. Potwierdza to tezę, że klimat zmienia się obecnie szybciej niż kiedykolwiek w przeszłości.
Więcej
-
Mniejsza emisja gazów oznacza mniej kwaśnych opadów
2011-11-24Regulacje dotyczące emisji gazów cieplarnianych mają znaczenie dla środowiska, gdyż przyczyniają się do zmniejszenia ilości kwaśnych deszczy – wynika z długofalowego badania przeprowadzonego na Uniwersytecie Illinois (USA), opisywanego przez serwis ScienceDaily.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności